خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در سراسر کشورجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

احتمال کاهش اقامت در مدینه در حج سال 97

با وجود آن که وزارت حج عربستان در پی تکمیل طرح توسعه مسجدالحرام قصد دارد تعداد حجاج را افزایش دهد (ما نیز در مذاکرات افزایش سهیمه ایران را به طور جدی مطالبه کردیم)، اما در مدینه نه تنها امکانات اقامتی جدیدی ایجاد نشده، بلکه بواسطه تخریب بخش‌هایی از مناطق شرق، جنوب و تا حدی غرب مسجدالنبی، ظرفیت اقامت نسبت به چهار سال قبل کمتر نیز شده است.
به این ترتیب دست کم تا بخشی از شهرک جدید و مدرن الهجره در ۹۸ کیلومتری مسجدالنبی به بهره برداری می‌رسد، ناگزیر باید به دلیل فقدان امکانات مناسب مدت اقامت حجاج در مدینه را کاهش داد.

منبع خبر : سایت سازمان حج و زیارت

 

 

اخبار حج, اخبار حج 97, اخبار حج سال 97, اخبار فیش حج, اخبار فیش حج تمتع, فیش حج تمتع

مذاکرات حج سال 97 کلید خورد

رییس سازمان حج و زیارت عازم عربستان شد

رییس سازمان حج و زیارت در راس هیات رسمی به منظور مذاکره با مسئولین حج عربستان پیرامون حج سال 97  عازم عربستان می شود.
آقای حمید محمدی در آستانه عزیمت هیات حج جمهوری اسلامی ایران به عربستان که بنا بر دعوت وزارت حج و عمره عربستان روز چهارشنبه  ۶ دی ماه انجام می شود  در گفت و گویی به پرسشهای خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت پاسخ گفت.
رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به اینکه هدف از سفر هیات چیست اظهار داشت: همه ساله قبل از موسم حج، برنامه ها و الزامات اجرایی حج با مسئولین حج عربستان و دستگاه های مرتبط بحث می شود و نهایتا به  توافقنامه ای بعنوان مبنای هماهنگی ها و تعهدات طرفین می انجامد که امسال نیز همین فرآیند پیش رو می باشد.

مذاکرات حج سال 97 کلید خورد
رییس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان حج راسا نسبت به پذیرش دعوت عربستان برای انجام مذاکرات حج  تصمیم  گیری می کند، تصریح کرد: اصل تصمیم برای پذیرش دعوت و عزیمت هیات حج جمهوری اسلامی ایران و مذاکره با مسئولین حج عربستان برای حج سال ۹۷، به دلیل شرایط خاص حاکم بر روابط دو جانبه، دقیقا همان فرآیندی را طی کرد  که برای مذاکرات حج گذشته نیز  طی شده بود. قطعا سازمان حج در تلاش است برابر انتظارات مردم عزیز و مسئولین کشور، ان شاءالله همانند حج ۹۶ زمینه انجام حجی عزتمندانه و آبرومند فراهم نماید.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به رضایتمندی حجاج ایرانی از شرایط و خدمات حج ۹۶،  مهمترین اولویت مورد نظر هیئت را همچون سال گذشته،  تحقق شرایط و بستر لازم و مناسب برای  تامین امنیت و حفظ عزت و کرامت حجاج کشورمان و هم چنین   تسهیل امور رفاهی و آسایش آنان در طول این سفر معنوی و توفیق هموطنان در انجام فریضه حج برشمرد.
در ادامه وی ابراز امیدواری کرد که با سفر هیئت، راه کارهای مورد نظر در این زمینه مشخص گردد.
محمدی همچنین خاطر نشان کرد: قطعا یکی از محورهای مهم مذاکرات پی گیری موضوعات منا، شهدای منا و شهدای سقوط جرثقیل در حج سال 94 می باشد.
حمید محمدی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت در خصوص عدد حجاج ایران اعلام کرد: تعیین تعداد حجاج اعزامی سال 97 یکی از موضوعات مورد گفت و گو در این مذاکرات خواهد بود و طبیعی است که عدد حجاج مبنای تمام برنامه ریزی های اجرایی بعدی حج 97 و ارائه خدمات اعم از روادید، اسکان، تغذیه، نقل و غیره خواهد بود. تلاش خواهیم کرد نسبت به سال ۹۶ که تعداد حجاجمان ۸۶ هزار نفر بود، برای سال ۹۷ سهمیه بیشتری  به ایران اختصاص داده شود.
رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد اصولی که جمهوری اسلامی ایران سال گذشته بر آن تاکید داشت یعنی امنیت، عزت و کرامت حجاج، این اصول همچنان مورد تاکید جدی ما می باشد.
محمدی در خصوص زمان مذاکرات  افزود: مذاکرات حج  در سال گذشته خیلی دیر انجام شد اما زمان تعیین شده برای مذاکرات پیش رو، مناسب و تقریبا در اوایل دوره است.
یادآور می شود مذاکرات طولانی حج 96 که پس از یک سال وقفه در اعزام حجاج با موفقیت انجام شد، مبنای توافق نامه حج 96 و در پی آن تحقق حج عزتمندانه قرار گرفت که رضایت حجاج، مردم و مسئولین و مراجع عظام را به دنبال داشت.

 

کلمات مرتبط کلیدی: اخبار حج , اخبار حج تمتع 97, اخبار حج تمتع سال 97, حج واجب سال 97, فیش حج , فیش حج 97, خرید و فروش فیش حج سال 97, اعلام اولویت های حج تمتع سال 97,  ثبت نام حج تمتع سال 97,  ثبت نام حج سال 98,شروط ایران برای حضور در حج سال 97, خرید و فروش فیش حج - حج واجب تمتع و عمره

از روز پنجشنبه ثبت نام جدید سفرهای عتبات شروع می شود

سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: مشتاقان سفر زیارتی عتبات عالیات از روز پنجشنبه 30 آذر ماه می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع عتبات برای اعزام به این سفر زیارتی ثبت‌نام کنند.
در متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: با عنایت به برنامه ریزی صورت گرفته، مشتاقان سفر زیارتی عتبات عالیات برای اعزامهای بازه زمانی 16 دی لغایت 22 اسفند ماه 1396  از ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 30 آذر ماه 96 می‌توانند با مراجعه به سامانه www.atabat.org.ir نسبت به ثبت نام قطعی در کاروانهای عتبات (ثبت‌نام بدون قرعه کشی) اقدام کنند.

ثبت نام جدید سفرهای عتبات
لازم به ذکر است کسانی که برای اولین بار می‌خواهند در سامانه جامع عتبات سازمان حج و زیارت (www.atabat.org.ir) برای سفر زیارتی عتبات عالیات نام نویسی کنند، باید ابتدا در این سامانه به عنوان کاربر جدید ثبت نام کنند که بعد از این ثبت نام، ظرفیتهای خالی کاروانهای عتبات استان مورد نظر برای کاربر جدید قابل نمایش خواهد بود.
متقاضیان سفر به عتبات می توانند با مراجعه به سامانه یاد شده و همراه داشتن اطلاعات فردی برای خود و همسفرانشان ثبت‌نام کنند.

کلمات کلیدی: فیش حج, اخبار عتبات, ثبت نام سفرهای عتبات, اخبار حج, اخبار حج تمتع, اخبار عتبات عالیات, اخبار حج عمره

ازدحام عجیب در ثبت نام عتبات دانشگاهیان در ساعات اولیه

نام نویسی از دانشگاهیان کشور برای اعزام به عتبات عالیات با استقبال این قشر از هموطنانمان روبرو شد، به گونه ای که در نخستین ساعات ثبت نام، بیش از 6 هزار نفر از متقاضیان به سایت مربوط مراجعه و نام نویسی کرده اند.
بنابر گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان پیش از ظهر امروز (شنبه) با اعلام این خبر گفت: روند ثبت نام از صبح امروز با استقبال دانشگاهیان آغاز شده و طبق برنامه ادامه دارد.
به گفته زارع ثبت نام از دانشگاهیان سراسر کشوردر 5 گروه شامل اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر،  دانشجو پسر و کارمندان دانشگاه‌ها انجام خواهد شد و تا 5 دی ماه ادامه خواهد یافت.
زارع افزود:همه دانشگاهیان کشور اعم از دانشجویان دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم؛ وزارت بهداشت،دانشگاه آزاد اسلامی، علمی – کاربردی،غیرانتفاعی و پیام نور می‌توانند در عتبات دانشگاهیان ثبت نام کنند و شرط اصلی اشتغال به تحصیل در ترم جاری خواهد بود.
وی افزود: اعزام به عتبات طی ماههای بهمن و اسفند 96 و فروردین و اردیبهشت 97 و نوع اعزام به صورت زمینی یا هوایی خواهد بود که  قیمت نهایی آن از سوی سازمان حج و زیارت اعلام خواهد شد.
گفتنی است؛ دانشگاهیان می‌توانند از امروز 25( آذر ماه) تا روز پنجم دی ماه با مراجعه به سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir ثبت‌نام کنند.

فیش حج, ثبت نام عتبات دانشگاهیان, اخبار حج, اخبار حج عمره, اخبار عتبات, کربلا, سامرا, اخبار روز دنیا, اخبار ایران و جهان

خبر خوش سخنگوی فراکسیون حج و عمره مجلس شورای اسلامی در حج عمره و تمتع

 سخنگوی فراکسیون حج و عمره مجلس شورای اسلامی از احتمال اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع در سال آینده خبر داد.
احد آزادی‌خواه رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه شرایط برگزاری حج عمره تاکنون فراهم نشده است، گفت: اولویت سازمان حج و زیارت در سال جاری برگزاری حج تمتع بود که بحمدالله این اتفاق به‌خوبی انجام شد.

اخبار حج عمره, اخبار حج تمتع
وی با بیان اینکه برای برگزاری حج عمره باید قدری تأمل داشت و وسواس بیشتری به‌خرج داد، ادامه داد: سیاست سازمان این است که رایزنی‌ها را در این زمینه آغاز کند که این اتفاق نیز رخ داده است و امیدواریم این رایزنی‌ها نتیجه‌بخش باشد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تاکنون نیز رایزنی‌هایی برای نحوه اعزام حجاج ایرانی به حج واجب بین ایران و عربستان انجام نشده است، افزود: البته نسبت به سال گذشته برای اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع مشکلاتی نخواهیم داشت.
سخنگوی کمیسیون حج و زیارت مجلس تصریح کرد: طبق اخباری که به بنده رسیده است سیاست‌گذاری‌ها در مذاکرات حج تمتع امسال بر اساس افزایش 20 هزار نفری سهمیه کشورمان برای اعزام حجاج به سرزمین وحی است یعنی اینکه حدود 100 هزار نفر از زائران ایرانی به حج تمتع اعزام شوند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی : اخبار حج عمره, اخبار حج تمتع, وضعیت حج عمره, سود بانکی فیش عمره چی شد؟ , فیش حج, فیش حج عمره, فیش حج تمتع, فیش حج واجب, اخبار روز دنیا, اخبار ایران و جهان

در روزهای پایانی سال 2017 میلادی تشریح حج و فیش حج

تعربف فریضه حج :

یکی از مهم‌ترین فروع دین اسلام است؛ که مسلمانان در دهه اول آخرین ماه قمری (ذی‌الحجه) به مسجد الحرام در شهر مکه در عربستان سعودی رفته و مناسک خاص آن را به جا می‌آورند. هر مسلمان در صورت دارا بودن شرایطی خاص، مکلف است حداقل یک بار در طول عمر خود آن را انجام دهد.
حج بر سه نوع تمتع، قران و افراد است. حج قران و افراد وظیفه ساکنان مکه است. در اسلام، حج بر کسی که دارای بلوغ، عقل، آزاد بودن و استطاعت مالی باشد واجب می‌شود.

تاریخچه حج و فیش حج :

حج نخستین بار در دین ابراهیم انجام شد و آیین‌های حج و عمره، احرام، لثم و لمس حجرالاسود، سعی بین صفا و مروه، وقفه در عرفات و رمی جمره، همگی پیش از اسلام رایج بود و تنها برخی تعدیلات در حج اسلامی نسبت به پیش از اسلام روی داده‌است.
اعراب پیش از اسلام هنگام طواف «لبیک یا لات»، «لبیک یا عزی» و «لبیک یا منات» می‌گفتند و هر قومی بت خود را می‌خواند و در اسلام، «اللهم» جای بت‌ها را گرفت و آن عبارت بدین شکل تغییر کرد: «لبیک اللهم لبیک»

تشریح حج و فیش حج
عرب‌ها صید را در ماه حج حرام می‌دانستند. پیامبر اسلام حرمت صید را فقط در ایام حج و هنگام احرام مقرر کرد. عرب‌ها گاهی برهنه به پیرامون‌گردی (طواف) کعبه می‌پرداختند. اسلام آن را منع کرد و پوشیدن لباس دوخته‌نشده را مقرر کرد. عرب‌ها از خوردن گوشت قربانی اکراه داشتند و پیامبر اسلام آن را مجاز دانست.
مسلمانان پس از فتح مکه و برانداختن بت‌های قریش از سعی میان صفا و مروه اکراه داشتند؛ زیرا پیش از اسلام بر این دو کوه دو بت سنگی قرار داشت که حاجیان و زائران آن دوره سعی بین صفا و مروه را برای نزدیک شدن به آن‌ها و دست کشیدن و بوسیدن آن‌ها انجام می‌دادند؛ ولی محمد سعی بین صفا و مروه را مجاز کرد و بنا بر متن قرآن این کار از شعائر الله دانسته می‌شود.

درآمد حاصله از حج برای عربستان و هزینه ی فیش حج

سال ۲۰۱۶ درآمد مستقیم حکومت عربستان از زائران حدود ۱۲ میلیارد دلار بود. در مجموع هشت میلیون و ۳۳۰ هزار زائر، حدود ۲۳ میلیارد دلار خرج کردند. کل درآمد مستقیم از حج، حدود هشت درصد درآمد نفت عربستان سعودی بوده است.
اتاق بازرگانی مکه برآورد کرده است که هر زائر خارجی حج تمتع، حدود چهار هزار و ۶۰۰ دلار هزینه می‌کند. این رقم برای زائران داخلی کمتر از هزار و ۵۰۰ دلار برآورد شده است. در مورد ایران، متوسط هزینه کاروان‌ها برای یک نفر حدود سه هزار دلار است. البته با احتساب هزینه‌ها شخصی این هزینه برای هر ایرانی دست کم ۸ هزار دلار است. با توجه به نزول قیمت نفت عربستان امسال سعی در بالا بردن درامد خود از این مناسک تا ۲۰درصد شده است و به گزارش صدای روسیه درامد امسال حج تمتع به ۶.۶۷ میلیارد دلار برسد.

منبع : ویکی پدیا

کلمات کلیدی : فیش حج, خرید و فروش فیش حج, فروش فیش حج, خرید فیش حج, اخبار حج, اخبار فیش حج, اخبار فیش حج تمتع, اخبار فیش حج عمره, اخبار عمره, اخبار تمتع, اخبار عتبات, کربلا, مکه, مدینه, سامرا, کاظمین

خط قرمزهای اعزام های غیرمجاز عتبات عالیات

موضوع اعزام زائر از طرف افراد و گروههای غیر مجاز و غیر رسمی به عتبات عالیات، بار دیگر به عنوان محور نشست هفتگی مدیران سازمان حج و زیارت مطرح شد.
بنابرگزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعزام زائر به عتبات از طرف افراد و گروههای غیر مجاز و عواقب بعضا ناخوشایند آن چندی است که مسئولان سازمان و برخی دستگاههای نظارتی را نگران کرده است.

اعزام عتبات عالیات
در نشست مدیران سازمان حج و زیارت که امروز(دوشنبه) برگزار شد، این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت در این نشست با اشاره به فعالیت شرکت شمسا که متشکل از تمامی دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور است، به عنوان مجری اعزام های عتبات عالیات بر تلاش برای رفع برخی مشکلات و افزایش توانایی این شرکت در صحنه رقابت ها تاکید کرد.
بنابر گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت موضوع اعزام های غیررسمی از طرف افراد و گروههای غیر مجاز و بدور از نظارت نهادهای ذیربط ، طی روزهای اخیر واکنش نهادهای نظارتی از جمله برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی را در پی داشته است.

 

کلمات کلیدی: فیش حج , عتبات عالیات,شمانیوز،خبر،هزینه،عتبات و عالیات, خرید و فروش فیش حج

آغاز ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از  بیست و پنج آذر

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: تمام دانشگاهیان اعم از دانشجویان دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، بهداشت، دانشگاه آزاد، علمی-کاربردی، غیرانتفاعی و پیام‌ نور می‌توانند برای اعزام به عتبات ثبت‌نام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت لبیک، محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت نام دانشگاهیان جهت اعزام به عتبات عالیات (نجف،کربلا،کاظمین و سامرا) خبر داد و گفت: ثبت‌نام از دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات عالیات در هجدهمین دوره از 25 آذرماه در سایت لبیک آغاز می‌شود.
وی تصریح کرد: ثبت‌نام در 5 گروه دانشگاهیان سراسر کشور شامل اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر، پسران دانشجو و کارمندان دانشگاه‌ها انجام خواهد شد.
زارع گفت: تمام دانشگاهیان کشور اعم از دانشجویان دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم؛ وزارت بهداشت،دانشگاه آزاد اسلامی، علمی –کاربردی،غیرانتفاعی و پیام‌نور می‌توانند در عتبات دانشگاهیان ثبت نام کنند و شرط اصلی اشتغال به تحصیل در ترم جاری خواهد بود.

آغاز ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از  بیست و پنج آذر
وی افزود: تاریخ و نوع اعزام به صورت زمینی یا هوایی و قیمت نهایی از سوی سازمان حج و زیارت اعلام خواهد شد که متعاقبا به اطلاع زائرین گرامی خواهد رسید.
زارع ادامه داد: اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در ماه‌های بهمن، اسفند، فروردین و اردیبهشت انجام خواهد شد و در این مدت زائرین دانشگاهی از سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
گفتنی است؛ دانشگاهیان می‌توانند از 25 آذر ماه با مراجعه به سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir نسبت به ثبت‌نام عتبات اقدام کنند.

فیش حج , ثبت نام عتبات, ثبت نام عتبات دانشگاهیان, زمان ثبت نام عتبات دانشگاهیان, ثبت نام عتبات دانشگاهیان 96, ثبت نام عتبات دانشگاهیان 97, زمان ثبت نام عتبات دانشجویی, ثبت نام عتبات دانشجویی, عتبات دانشجویی متاهل, پرواز حجاج عمره, اعزام حجاج عمره, اعزام حجاج بانک ملت, حج عمره دانشگاهیان, اعزام حج عمره, اعزام حج عمره اولویت, حج عمره مفرده, حج عمره زوجهای جوان, قرعه کشی عمره, فیش حج واجب, خرید و فروش فیش حج تمتع, خرید فروش فیش حج تمتع, خرید و فروش فیش حج واجب, سایت فیش حج واجب,قیمت فیش واجب, فیش آزاد حج واجب, فروشنده فیش حج تمتع, فیش حج مکه,فروش بلیط مکه, خرید فیش حج عمره بانک ملت, خرید فیش حج عمره بانک ملی, دفتر خرید فیش حج, دفتر خرید فیش حج عمره, خریدار فیش حج عمره, قیمت فیش حج عمره بانک ملت, خریدار فیش حج تمتع,  خرید و فروش فیش حج,  پرواز حجاج عمره,  اعزام حجاج عمره,  حج عمره دانشگاهیان,  اعزام حج عمره,  اعزام حج عمره اولویت,  حج عمره مفرده,  حج عمره زوجهای جوان,  قرعه کشی عمره,  فیش حج واجب,  خرید و فروش فیش حج تمتع,  خرید فروش فیش حج تمتع,  خرید و فروش فیش حج واجب,  سایت فیش حج واجب,  قیمت فیش واجب,  فیش آزاد حج واجب,  فروشنده فیش حج تمتع,  فیش حج مکه,  فروش بلیط مکه,  خرید فیش حج عمره بانک ملت,  خرید فیش حج عمره بانک ملی,  دفتر خرید فیش حج,  دفتر خرید فیش حج عمره,  خریدار فیش حج عمره,  قیمت فیش حج عمره بانک ملت,  خریدار فیش حج تمتع,  فیش حج تمتع،سازمان حج،عمره مفرده,  خرید و فر وش فیش حج,  اخبار حج عمره

استخدام مدیر کاروان عتبات عالیات عراق توسط سازمان حج و زیارت

سازمان حج و زیارت در نظر دارد به منظور تامین کسری مدیر کاروان عتبات عالیات عراق در برخی از شهرها از طریق فراخوان عمومی، متقاضیان (مرد) واجد شرایط را شناسایی نماید.
متقاضیان پس از موفقیت در آزمون، مصاحبه و آموزش، یک سفر بعنوان معاون آموزشی و با پرداخت هزینه در معیت یکی از کاروان ها اعزام و در صورت عملکرد قابل قبول در لیست مدیران کاروان عتبات قرار خواهند گرفت تا بتوانند با هماهنگی دفاتر زیارتی بعنوان مدیر کاروان عتبات اعزام شوند.
تاکید می نماید اعزام متقاضیان بعنوان مدیر کاروان عتبات صرفا منوط به هماهنگی آنان با دفاتر زیارتی خواهد بود.

رئوس وظایف مدیر کاروان عتبات عالیات عراق عبارت است از:
    تشکیل کاروان، آماده‌سازی شرایط و ملزومات سفر و انتقال زائران به مرز خروجی کشور(هوایی ـ زمینی)
    حضور در مرز ورودی کشور عراق و انتقال زائران به محل اقامت در شهرهای مقدس و انجام زیارات
    پیگیری و انجام امور اجرایی و فرهنگی کاروان در شهرهای محل اقامت
    آماده‌سازی شرایط و انتقال زائران به سایر شهرهای مقدس و انجام زیارات
    آماده‌سازی شرایط و انتقال زائران به مرز خروجی کشور عراق جهت بازگشت به کشور
    حضور در مرز ورودی کشور(هوایی ـ زمینی) و انتقال زائران به شهر مبداء

شرایط عمومی و اختصاصی عبارتند از:
شرایط عمومی:
1-داشتن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
2-اعتقاد و التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
3-اعتقاد و التزام به دین مبین اسلام، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت مطلقه فقیه.
4-برخورداری از حسن شهرت، اخلاق حسنه، خوش رفتاری، امانت‌داری و سعه صدر.
5-نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذی‌صلاح.
6-عدم اشتهار به فساد اخلاقی.
7-عدم وابستگی به گروهک‌ها، جریان‌‌های ضدانقلاب و فرقه ها و نحله های انحرافی.
8-برخوردار از سلامت جسمانی و روانی و نداشتن هیچ‌گونه معلولیت موثر.
9-عدم استعمال مواد مخدر، داروهای روان‌گردان و دخانیات.
10-تأهّل(داشتن همسر دائمی و رسمی).
11-داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت نظام وظیفه.
12-عدم اشتغال در مشاغلی که تصدی آنها مانع ایفای نقش و انجام تعهدات و مسوولیت‌های مربوطه می‌شود.
ایندسته از مشاغل عبارتند از: روحانيون، قضات، نمايندگان مجلس، وزرا و معاونين آنها، استانداران و معاونين استاندار، فرمانداران و شهرداران مراكز استانها، مديران كل و مشاغل هم تراز آن و سطوح بالاتر، كارمندان سازمان حج و زيارت و حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت (اعم از مستخدم رسمي، پيماني و یا قراردادي).
13-پرهیز جدّی از ابراز و اعمال تمایلات سیاسی، باندی و جناحی و... در زمان تصدّی مسوولیت‌ها و ایفای نقش و انجام تعهدات و وظایف.
14-جزء افراد معاف از خدمت سازمان حج و زیارت نباشد.

شرایط اختصاصی:
1-حداقل سن 25 و حداکثر 50 سال (از ابتدای سال 1397)
2-داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس (مدرک تحصیلی فوق دیپلم امور حج و زیارت نیز قابل قبول است)
3-قبولی در آزمون جذب منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت و گذراندن مراحل آن
4-بومی بودن در استان و شهر مربوطه
5-ثبت نام در سامانه ثبت نام عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با پرداخت هزینه و اعزام بعنوان معاون آموزشی

نحوه ثبت نام در فراخوان:
    مراجعه به سامانه جامع کارگزاران و ورود به صفحه «ورود کاربران» و انتخاب گزینه ثبت نام.
    ثبت اطلاعات و دریافت گذرواژه.
    ورود به سامانه با استفاده کدملی و گذرواژه دریافتی و سپس ورود به صفحه من=> مدیریت اطلاعات اصلی و تکمیل اطلاعات صفحات: محل سکونت، سوابق شغلی، سوابق ایثارگری و مهارت ها.
    پس از تکمیل اطلاعات صفحات یادشده، مراجعه به صفحه اصلی سامانه و شرکت در فراخوان.
    توضیح مهم: متقاضی می بایست اطلاعات خود را صحیح و دقیق ثبت نماید و در زمان مصاحبه اصل مدارک و مستندات مربوطه را به دفتر حج و زیارت استان محل سکونت خود ارائه نماید. در صورتیکه اطلاعات ثبتی خلاف واقع باشند و یا متقاضی نتواند مدارک مربوطه را ارائه نماید از لیست متقاضیان حذف و یا امتیاز مربوطه کسر خواهد شد.
    به محض شرکت در فراخوان سامانه به طور اتوماتیک شرایط متقاضی را با شرایط اعلام شده تطبیق داده و در صورت داشتن شرایط وارد مرحله بعد خواهد شد.
    تکمیل مراحل شرکت در فراخوان منوط به دریافت کد رهگیری خواهد بود.
    ثبت نام در فراخوان با پرداخت هزینه آزمون که در سامانه آموزش انجام می گیرد، نهایی می شود. بنابراین متقاضیان می بایست پس از ثبت اطلاعات در سامانه کارگزاران از طریق آدرس اعلامی به سامانه آموزش مراجعه و با پرداخت هزینه آزمون ثبت نام خود را نهایی کنند. در پایان ثبت نام پیامکی به متقاضی ارسال خواهد شد.

مراحل و برنامه زمانبندی:
    ثبت اطلاعات و شرکت در فراخوان از تاریخ 25/8/96 لغایت 14/9/96
    برگزاری آزمون در تاریخ 15/10/96
    اعلام نتیجه آزمون در تاریخ 26/10/96 ( سه برابر ظرفیت هر شهر از بالاترین مجموع امتیاز آزمون و ویژگی های فردی
    بررسی مدارک پذیرفته شدگان و انجام مصاحبه از تاریخ 27/10/96 لغایت 27/11/96
    اعلام نتیجه نهایی (براساس نیاز هر شهر) و معرفی پذیرفته شدگان برای دوره آموزش از تاریخ 3/12/96
استخدام مدیر کاروان عتبات عالیات عراق توسط سازمان حج و زیارت
امتیازات افراد شرکت کننده در فراخوان شامل موارد ذیل است:
الف‏- ویژگی های فردی؛ با 1500 امتیاز که شامل:
    سوابق ایثارگری شامل:
    جانبازی: با ارائه گواهی از بنیاد شهید و امور ایثارگران.
    سابقه اسارت: با ارائه گواهی از بنیاد شهید و امور ایثارگران.
    خانواده شهید: با ارائه گواهی از بنیادشهید و امور ایثارگران.
    سابقه حضور در جبهه های جنگ: با ارائه گواهی از معاونت نیروی انسانی یگان یا ستاد محل خدمت که ممهور به مهر رسمی واحد مربوطه باشد.
    سابقه بسیجی فعال و عادی: با ارائه فرم های استاندارد از ناحیه های سپاه منطقه.
    مدرک تحصیلی: مورد تایید وزارت علوم
    سن: طبق شناسنامه
ب‏- آزمون کتبی؛ با 4000  امتیاز و مفاد آزمون کتبی عبارتند از:
    آشنایی با رایانه.
    احکام اولیه و عمومی.
    اطلاعات عمومی  (اصول عقاید، مبانی سیاسی اسلام، مبانی عمومی مدیریت، تاریخ اسلام، جایگاه زیارت در اسلام).
    جغرافیای عراق (آشنایی با اماکن مذهبی)
    زبان عربی
توضیح: از بین افرادی که حداقل 60% مجموع امتیازات آزمون کتبی و ویژگی های فردی را کسب نمایند و به ترتیب امتیاز، سه برابر نیاز هر شهر برای مصاحبه دعوت خواهند شد.
ج‏- مصاحبه؛ با 4500 امتیاز که موضوعات آن عبارتند از:
    اصول ارزشی
    مهارت های ارتباطی و رفتاری
    اصول حرفه ای
    توانایی آموزشی و فرهنگی
    (جزئیات هر یک از موارد مذکور در آیین نامه اجرایی کاروان عتبات عالیات عراق که در بخش دستورالعمل های برگزیده سامانه جامع کارگزاران بارگزاری شده است قابل ملاحظه است)
امتیاز این بخش با امتیاز مکتسبه در مرحله اول جمع و به تعداد نیاز هر شهر از بالاترین امتیاز انتخاب و برای طی دوره آموزشی معرفی خواهند شد.
اينجانب با آگاهي کامل از شرايط فوق الذکر، آمادگي کامل خود را براي معاونت آموزشی کاروان عتبات عالیات عراق اعلام و در صورت انتخاب، ضمن انجام وظايف محوله و رعایت مقررات و ضوابط مربوطه از هيچ کوششي دريغ نخواهم کرد.

فیش حج, استخدام مدیر کاروان عتبات عالیات, عتبات عالیات, سازمان حج و زیارت, مدیر کاروان

روش نقل و انتقال اولویت های تشرف عمره مفرده

در شرایطی که با توجه به ازدحام افراد در صف اعزام به عمره مفرده امکان نام نویسی مجدد وجود ندارد و از سوی دیگر ناکافی بودن اطلاعات متقاضیان تهیه قبوض ودیعه‌گذاری عمره از شرایط نقل و انتقال این قبوض همواره موجب سوء استفاده سودجویان از احساسات مذهبی مردم برای کسب منافع آنان شده است، لذا سازمان حج و زیارت چکیده‌ای از دستورالعمل نقل و انتقال قبوض عمره مفرده را با ذکر جزئیاتی از روند آن به شرح ذیل اعلام می‌دارد:
1-   انجام کلیه مراحل نقل و انتقال اولویت‌های تشرف عمره با مراجعه حضوری طرفین (انتقال دهنده و گیرنده) بهمراه اصل شناسنامه وکارت ملی و کارت ثبت‌نامی فقط در دفاتر زیارتی دارای مجوز نقل وانتقال درسطح استان/ شهرستان قابل انجام و پیگیری است و سازمان حج و زیارت و دفاتر حج وزیارت استانی مسئولیتی در قبال آن دسته از انتقالات و توافقاتی که به هرشکل درخارج از دفاتر زیارتی تنظیم، هماهنگ و توافق شده باشد، ندارد. ضمناً اسامی و مشخصات دفاتر زیارتی دارای مجوز  با مراجعه به بخش مربوطه در پایگاه و سامانه مدیریت حج و زیارت هریک استانها، قابل رویت وکنترل است.
2- تنها قبوض ودیعه‌گذاری عمره مفرده دارای اولویت‌های یک تا 300 مربوط به ثبت‌نام‌های عمومی سال 1387 در بانک ملت با مبلغ ودیعه‌گذاری پنج میلیون ریال و دو میلیون و پانصد ریال و اولویت های (301 تا 600) مربوط به ثبت‌نام های عمومی سال 1390در بانک‌های ملی و ملت با مبالغ ودیعه‌گذاری هشت میلیون ریال و  شش میلیون ریال طبق ضوابط و مقررات مربوطه در صورت طی شدن مراحل مربوطه در دفاتر زیارتی مجاز، قابل رسیدگی و واگذاری می‌باشد.

روش نقل و انتقال اولویت های تشرف عمره مفرده
3- طرفین برای دنبال کردن روند نقل و انتقال قبوض عمره، بایستی با حضور در دفاتر زیارتی نسبت به تکمیل برگه درخواست و توافق نامه اقدام نموده و دفاتر زیارتی نیز مدارک را کنترل و اسکن و در سامانه نقل و انتقالات درج نموده و پس از اخذ تأئیدیه نهایی از دفتر حج و زیارت استان، انتقال دهنده و انتقال گیرنده قبوض را به بانک مربوطه ارجاع داده که در بانک تنها مجوز انتقال اولویت تشرف فرد انتقال دهنده به حساب مشخصی که انتقال گیرنده در بانک مربوطه (به مبلغ 8 میلیون ریال برای افراد بالای10سال و6 میلیون ریال برای افراد زیر 10 سال) افتتاح می‌نماید، بصورت سیستمی و با معرفی‌نامه صادر می‌گردد.
تذکر مهم: سود قبوض ودیعه‌گذاری عمره در بانک در حسابی که در زمان ثبت نام از سوی ثبت نام کننده افتتاح گردیده، واریز  می‌شود و در هنگام انتقال نهایی قبوض تنها اولویت تشرف به انتقال گیرنده قبض واگذار می‌گردد از این رو دفاتر زیارتی و بانک عامل هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت اصل و سود مبلغ ودیعه‌گذاری شده از سوی انتقال دهنده به انتقال گیرنده ندارند. بدیهی است چنانچه توافقی در این خصوص میان انتقال دهنده و انتقال گیرنده صورت گرفته باشد، شخص انتقال دهنده یا نماینده قانونی وی می‌بایست با حضور در بانک، بعد از انتقال نهایی اولویت، شخصاً نسبت به برداشت مبلغ سود ودیعه عمره از حساب مربوطه و پرداخت آن به انتقال گیرنده اقدام نماید.
4- قبوض ودیعه‌گذاری عمره خارج از اولویت های ذکر شده در بند دوم (شامل قبوض ثبت نامی سال 1385 به قبل که تبدیل به قبوض هشت میلیون ریالی نشده است) ارزش و اعتباری برای تشرف و هرگونه نقل وانتقال را نداشته و دارندگان اینگونه قبوض می‌بایست برای رسیدگی به وضعیت قبض ودیعه‌گذاری خود به یکی از شعب بانک ملی مراجعه نمایند.
5- انتقال اولویت های ذکر شده در «بند دو» برای بار دوم ، فقط در صورتی که میان انتقال دهنده و انتقال گیرنده قبض نسبت خویشاوندی قابل اثبات با مدارک شناسنامه ای  وجود داشته باشد،  پس از ارائه مدارک  به دفاتر خدمات زیارتی تنها برای یکبار مجاز خواهد بود.
6- با توجه به فرآیند نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری عمره و روان‌سازی کلیه مراحل آن و وجود دفاتر زیارتی در اقصی نقاط کشور، این دفاتر بعنوان امین و مشاور هموطنان عزیز در امور نقل وانتقال قبوض، آماده ارائه خدمات لازم به هموطنان دراسرع وقت درچارچوب ضوابط ابلاغی(بدون نیاز به هیچگونه مراجعه ای از سوی متقاضیان به دفاتر حج و زیارت استانها) خواهند بود.
7- دفاتر خدمات زیارتی بایستی جدول نرخ حق‌الزحمه تعیین شده بابت ارائه خدمات نقل و انتقال را در محلی که برای مراجعین قابل مشاهده باشد، نصب نموده و این دفاتر مجاز به دریافت هیچ گونه وجه اضافی غیر از مبلغ تعیین شده تحت هیچ عنوانی نخواهند بود.
8- به متقاضیان دریافت اولویت تشرف به عمره تأکید می شود از مراجعه به مراکزی غیر از دفاتر مجاز زیارتی، افراد واسطه و سودجو که خارج از فرآیندی که به آن اشاره شد و یا با تنظیم وکالت نامه - که در صورت فوت شخص انتقال‌دهنده ابطال خواهد شد- اقدام به خرید و فروش قبوض ثبت نامی عمره می نمایند، جداً خودداری نموده و هرگونه درخواست را تنها از طریق دفاتر زیارتی مجاز در نزدیکی محل سکونت خود دنبال و پیگیری نمایند و به واسطه بهره‌مندی از سود بالاتر در فروش و یا تخفیف بیشتر فریب سودجویان و آگهی های تبلیغاتی را نخوردند.
9- هرگونه هماهنگی، توافق و حتی تنظیم وکالت نامه‌ در خصوص انتقال قبوض خارج از دستورالعمل‌های جاری سازمان حج و زیارت، هیچ تضمینی در پذیرش و تأیید روند انتقال قبوض را بدنبال نداشته و به لحاظ ماهیتی نیز قابل ابطال بوده و توسط این سازمان قابل پیگیری نخواهد بود و مشکلات عدیده ای را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت.
10- هرگونه تغییری در روند نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری عمره مفرده در قالب اطلاعیه های سازمان حج و زیارت، از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و نیز پورتال های استانی و دیگر رسانه ها اعلام خواهد شد.

کلمات کلیدی: فیش حج, فیش حج تمتع, فیش حج واجب,  نقل و انتقال فیش حج عمره , نقل و انتقال فیش حج تمتع ,عمره 92,تعلیق عمره,خرید و فروش فیش حج و عمره,فیش عمره,ممنوعیت انتقال فیش

روش صحیح نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع از نظر سازمان حج و زیارت

درشرایطی که با توجه به ازدحام افراد در صف اعزام به حج تمتع امکان نام‌نویسی مجدد وجود ندارد و ازسوی دیگر اینکه عدم آگاهی لازم ودیعه‌گذاران حج تمتع و نیز آنهایی که قصد تهیه اینگونه قبوض را دارند از شرایط نقل و انتقال، همواره موجب سوء‌استفاده سودجویان از احساسات مذهبی مردم برای کسب منافع شده است، لذا سازمان حج و زیارت چکیده‌ای از ضوابط و دستورالعمل جاری نقل و انتقال قبوض حج تمتع را که به کارگزاران زیارتی نیز ابلاغ شده است،

روش صحیح نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع از نظر سازمان حج و زیارت

با ذکر جزئیاتی از روند آن به شرح ذیل اعلام می‌دارد:
1) درحال حاضر دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا پایان سال 1385 می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان و شهرستان محل سکونت خود نسبت به ارائه درخواست انتقال قبوض خود اقدام نمایند.
2) دفاتر زیارتی چنانچه دارنده قبض راساً جهت انتقال قبض خود فردی را درنظر نداشته باشد کارگزار نسبت به هماهنگی و معرفی فرد انتقال گیرنده وفق ضوابط و رعایت دستورالعمل اقدام می‌نماید.
3) حضور همزمان انتقال گیرنده و دهنده بهمراه اصل مدارک (اصل شناسنامه، کارت ملی و قبض ودیعه‌گذاری) جهت انجام تشریفات انتقال از قبیل: تکمیل برگه درخواست و تنظیم تفاهم نامه و ... الزامی است.
4) انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع 1386 تنها در صورتی که یکی از نسبت‌های پدر مادر، همسر، فرزند، برادر و خواهر میان انتقال دهنده و انتقال گیرنده قبض وجود داشته باشد، قابل انجام خواهد بود.
5) با توجه به فرآیند نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع و روان‌سازی کلیه مراحل آن و وجود دفاتر زیارتی در اقصی نقاط کشور، این دفاتر بعنوان امین و مشاور هموطنان عزیز در امور نقل وانتقال قبوض، آماده ارائه خدمات لازم به هموطنان دراسرع وقت درچارچوب ضوابط ابلاغی (بدون نیاز به هیچگونه مراجعه‌ای از سوی متقاضیان به دفاتر مدیریت‌های حج و زیارت استانها) خواهند بود.
6) به متقاضیان دریافت قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تأکید می‌شود از مراجعه به مراکزی غیر از دفاتر مجاز زیارتی، افراد واسطه و سودجو که خارج از فرآیندی که به آن اشاره شد و یا با تنظیم وکالت نامه - که در صورت فوت شخص انتقال‌دهنده ابطال خواهد شد- اقدام به خرید و فروش قبوض ثبت نامی حج می‌نمایند، جداً خودداری نموده و هرگونه درخواست را تنها از طریق دفاتر زیارتی مجاز در نزدیکی محل سکونت خود دنبال و پیگیری نمایند و به واسطه بهره‌مندی از سود بالاتر در فروش و یا تخفیف بیشتر فریب سودجویان و آگهی های تبلیغاتی را نخورند.
7) هرگونه هماهنگی، توافق و حتی تنظیم وکالت نامه‌ در خصوص انتقال قبوض خارج از دستورالعمل‌های جاری سازمان حج و زیارت، هیچ تضمینی در پذیرش و تأیید روند انتقال قبوض را بدنبال نداشته و به لحاظ ماهیتی نیز قابل ابطال بوده و توسط این سازمان قابل پیگیری نخواهد بود و ضمن آنکه مشکلات عدیده‌ای را به انحای مختلف می‌تواند برای هریک از متقاضیان بعداً به دنبال داشته باشد.
8) هرگونه تغییری در روند نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع در قالب اطلاعیه‌های سازمان حج و زیارت، از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نیز پورتالهای استانی و دیگر رسانه ها اعلام خواهد شد.

کلمات کلیدی: فیش حج, حج تمتع,انتقال قبوض,خرید و فروش فیش حج - حج واجب تمتع و عمره, فیش حج تمتع, فیش حج عمره, فیش حج واجب

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.