خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع در دفاتر معتبر حج تحت نظارت سازمان حج و زیارتجستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)سایت فیش حج سایت فیش حج

اخبار حج و فیش حج

نحوه نقل و انتقال فیش حج ۹۹ اعلام شد

فیش حج : اکبر رضایی، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌ریزی برای حج تمتع ۹۹ اظهار داشت: فراخوان‌های کارگزاران و عوامل اجرایی حج تمتع آینده، منتشر شده است و ما نیز در حال مذاکره برای برپایی مطلوب حج تمتع ۹۹ هستیم.

اولین مذاکرات حج تمتع ۹۹ در آذرماه در عربستان

وی با بیان اینکه نخستین گروه سازمان حج و زیارت برای انجام اقدامات برپایی حج تمتع ۹۹ و مذاکرات نهایی با طرف سعودی دو هفته آینده به عربستان اعزام می‌شود، خاطرنشان کرد: این گروه به منظور مذاکرات و تفاهم‌نامه به عربستان اعزام می‌شود تا علاوه بر مقدمات اعزام زائران، ارزیابی و بررسی وضعیت عربستان برای تأمین امنیت، عزت و کرامت ایرانیان را صورت دهد. رضایی با اشاره به اینکه لزوم تکمیل اطلاعات ودیعه‌گذاران برای ثبت‌نام حج تمتع، گفت: تمامی ودیعه‌گذران حج تمتع باید اطلاعات خود را در سامانه رزرو به روزرسانی کنند، چرا که پس از اعلام اولویت سهمیه حج تمتع ۹۹، تنها از بین افرادی که اطلاعات خود را در سامانه تکمیل کرده‌اند، نام‌نویسی صورت می‌گیرد.

نحوه نقل و انتقال فیش حج ۹۹ اعلام شد

راه‌اندازی سامانه تشرف برای انتقال فیش‌ حج تمتع اعزامی سال 1399

معاون حج و زیارت در ادامه به نحوه انتقال فیش حج تمتع اشاره کرد و افزود: سازمان حج و زیارت برای انتقال فیش‌های حج تمتع ودیعه‌گذاران و همچنین جلوگیری از کلاهبرداری و سودجویی، کاهش نقش واسطه‌ها، امکان شناسایی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در موضوع واگذاری و یا تهیه اولویت‌های تشرف به حج تمتع برای کسانی که به دلایل و ملاحظات مختلفی قصد واگذاری و یا تهیه اینگونه اولویت‌ها را دارند، سامانه‌ای را نظر گرفته است. رضایی با بیان اینکه افرادی که قصد فروش یا خرید فیش حج تمتع را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه تشرف اقدام کنند، خاطر نشان کرد: پس از ثبت‌نام در این سامانه، اطلاعات و درخواست افراد در دفاتر زیارتی مجاز صورت جلسه و به سازمان حج و زیارت اعلام می‌شود و افراد با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی فیش حج تمتع را منتقل خواهند کرد. وی با اشاره به اینکه درخواست واگذاری اولویت تشرف به دو صورت انجام می‌شود، گفت: افرادی که قصد واگذاری فیش حج تمتع خود را دارند، می‌توانند یکی از دفاتر کارگزاری حج را با توجه به آدرس آن به منظور انجام روال انتقال سند خود انتخاب کند. در غیر این صورت، در خواست واگذاری اولویت برای عموم متقاضیان نمایش داده می‌شود و پس از انتخاب سند حج توسط یکی از متقاضیان و انتخاب کارگزاری از سوی ایشان، پیامک آن برای ودیعه‌گذار ارسال خواهد شد. همچنین درصورت لزوم اگر کسی از واگذاری فیش حج منصرف شد، در سامانه امکان انصراف نیز وجود دارد. به گزارش سایت فیشحج ، امسال قرار بود ۸۶ هزار و ۵۵۰ نفر به حج تمتع مشرف شوند که با موافقت عربستان درباره افزایش سهمیه مازاد ایران، ۲ هزار زائر دیگر به جمع زائران حج تمتع ۹۸ افزوده شد، به طوری که تعداد زائران حج تمتع امسال به ۸۸ هزار و ۵۵۰ نفر رسید.

منبع : سایت خبری حج و زیارت

سامانه رزرو حج تمتع سال 99 آماده ثبت نام

سایت فیش حج : براساس اعلام سازمان حج وزیارت دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع می‌توانند با مراجعه به سامانه رزرو حج به نشانی reserve.haj.ir، اطلاعات خود را تکمیل کنند.
به گزارش خبرآنلاین براساس این اطلاعیه، هدف از فراخوان آن است که ودیعه‌گذاران حج تمتع، اطلاعات شخصی خود را در این سامانه تکمیل، اصلاح و به روز رسانی کنند تا علاوه بر ساماندهی کلی، اولویت‌های باقی مانده در نوبت تشرف به حج، برقراری ارتباطات بعدی سازمان حج و زیارت با ودیعه‌گذاران، اطلاع‌رسانی نسبت به اولویت ها، برنامه‌های آموزشی و توجیهی تسهیل شود.

سامانه رزرو حج تمتع سال 99 آماده ثبت نام
ودیعه‌گذاران حج تمتع می‌توانند خود به سامانه مراجعه و اطلاعات فردی خود را تکمیل کنند و یا با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز از سازمان حج و زیارت با پرداخت مبلغ پنجاه هزار ریال (پنج هزار تومان) نسبت به تکمیل اطلاعات فردی خود، اقدام کنند.
در این اطلاعیه آمد هاست؛ این فراخوان به معنی اعلام اولویت‌های حج سال آینده نیست و اولویت‌های تشرف به حج سال ۱۳۹۹ به تناسب سهمیه تعیین شده از سوی کشور میزبان و به ترتیب و بر اساس زمان ثبت نام زائران در بانک عامل در بازه زمانی مناسب اعلام خواهد شد.

فراخوان عمومی تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 99

سایت خرید و فروش فیش حج به نقل از سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ودیعه‌گذاران حج تمتع می توانند شخصا به سامانه یاد شدهفراخوان عمومی تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع مراجعه و یا با رفتن به دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز از سازمان حج و زیارت با پرداخت پنج هزار تومان نسبت به تکمیل اطلاعات فردی خود، اقدام کنند. در ادامه آمده است؛ ودیعه‌گذاران، اطلاعات شخصی خود را در این سامانه تکمیل و اصلاح کنند تا ضمن ساماندهی کلی اولویت‌های باقی مانده در نوبت تشرف به حج ، برقراری ارتباط با ودیعه‌گذاران، اطلاع‌رسانی اولویت ها، برنامه های آموزشی و توجیهی امکان‌پذیر شود.

فراخوان عمومی تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 99
گفتنی است این فراخوان به معنی اعلام اولویت های حج سال آینده نبوده و اولویت های تشرف به حج سال 1399 به تناسب سهمیه تعیین شده از سوی کشور میزبان و به ترتیب و بر اساس زمان ثبت نام زائران در بانک عامل در بازه زمانی مناسب اعلام خواهد شد.

کلمات کلیدی: فیش حج, قیمت فیش حج تمتع 99, قیمت تمتع 99, خرید و فروش تمتع 99, اخبار حج تمتع, اخبار حج تمتع 99, اخبار تمتع 99, قبوض ودیعه گذاری حج تمتع سال 99, قبوض حج تمتع سال 99

کدام وسیله نقلیه به کربلا در اربعین ارزان تر است؟

به گزارش سایت فیش حج : ۲۷ مهر ماه امسال برابر با ۲۰ صفر و اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است که در سال های اخیر و پس از سقوط رژیم بعث، به یکی از بزرگترین میعادگاه های جهان تشیع تبدیل شده و هر ساله گروه عظیمی از عاشقان امام حسین (ع) از سراسر دنیا که گاه تا ۲۰ میلیون نفر تخمین زده می شود، عازم عتبات عالیات در عراق می شوند. در سال گذشته تعداد ایرانیانی که از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به زیارت عتبات عالیات رفتند، تا ۲ میلیون نفر تخمین زده شده بود که با توجه به حذف روادید عراق از سفرهای اربعین امسال و همچنین افزوده شدن مرز خسروی به مجموع مرزهای تردد میان ایران و عراق، پیش بینی می شود جمعیت زائران ایرانی اربعین امسال به حدود ۳ میلیون نفر افزایش یابد.

جزئیات سفرهای جاده ای اربعین

بر اساس برآوردهای انجام شده، پیش بینی می شود ۵۰ درصد زائران ایرانی از طریق حمل و نقل جاده ای عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس، ون و سواری های تحت پوشش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه اتوبوس های درون شهری تحت نظارت شهرداری ها به مرزهای ۴ گانه سفر کنند که بر اساس گفته عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ۱۵ هزار دستگاه انواع ناوگان جاده ای زائران امسال را جابه جا خواهند کرد.

کدام وسیله نقلیه به کربلا در اربعین ارزان تر است + جدول مقایسه قیمت ها

نرخ کرایه اتوبوس

با توجه به تأکید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم افزایش کرایه اتوبوس و دیگر مودهای حمل و نقلی در اربعین امسال، نرخ کرایه اتوبوس ۲۵ نفره تک صندلی تهران-مهران ۹۱ هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که سال گذشته به دلیل آنچه یک سر خالی ماندن اتوبوس ها چه در زمان رفت و چه در زمان برگشت حجاج نامیده شد، ۲۰ درصد به نرخ کرایه حمل افزوده شد که با توجه به تاکید وزیر راه، امسال نباید شاهد افزایش قیمت باشیم.
کرایه اتوبوس ۲۵ نفره تک صندلی تهران کرمانشاه نیز ۶۶ هزار تومان است که قرار است اتوبوس های درون شهری از پایانه مسافری کرمانشاه تا مرز خسروی مسافران را رایگان حمل کنند.

نحوه اعزام ریلی زائران اربعین

اگر زائران قصد سفر ریلی به کربلا در ایام اربعین را داشته باشند، می توانند به دو صورت با قطار تهران-شلمچه و تهران-کرمانشاه به عتبات عالیات مشرف شوند. از ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز با اتوبوس های درون شهری قرار است زائران به صورت رایگان به مرز خسروی منتقل شوند. در صورت افزایش تقاضای سفر از مرز خسروی و کمبود خدمات، امکان انتقال بخشی از زائران به مرز مهران از ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز وجود دارد.
در حال حاضر قیمت بلیت قطار ۳ ستاره ۶ تخته تهران-کرمانشاه ۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ ستاره ۴ تخته ۹۶ هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت بلیت قطار ۴ ستاره ۴ تخته تهران-اهواز ۱۳۶ هزار و ۴۰۰ تومان و ۳ ستاره ۶ تخته ۹۵ هزار تومان است.

شرکت های هواپیمایی

فروش بلیت پروازهای اربعین آغاز شد + نرخ بلیت مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز در خصوص قیمت بلیت پروازهای تهران-نجف، تهران-بغداد، مشهد-نجف و مشهد-بغداد گفت: در ایام اربعین حسینی (ع) یعنی از ۲۰ تا ۳۰ مهر، قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران – نجف، نجف – تهران و تهران – بغداد، بغداد- تهران ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است. برای مسیرهای مشهد به بغداد و نجف (و بالعکس) نیز ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد.
وی با بیان اینکه نرخ مذکور پروازی ویژه ایام اربعین حسینی (ع) یعنی فاصله زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه امسال تعیین شده، گفت: امسال حدود ۱۰۸ هزار صندلی پروازی برای خدمت دهی به زوار حسینی (ع) در ایام اربعین تدارک دیده شده است که بلیت آن‌ها از هم اکنون از طریق دفاتر و آژانس‌های فروش بلیت هواپیمایی مجاز و همچنین از طریق سایت‌های اینترنتی دارای مجوز سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می‌رسد.
اسعدی سامانی افزود: بر اساس قانون، نرخ بلیت در همه پروازهای خارجی آزاد و تابع عرضه و تقاضا و هزینه‌های تمام شده است، اما با توجه با استقبال زائران اباعبدالله الحسین (ع) از سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین و برای جلوگیری از سوء استفاده برخی واسطه ها، شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفتند امسال نیز نرخ ثابتی برای پروازهای اربعین داشته باشند.

قطارهای فوق العاده و فرودگاه های کمکی در خدمت زائران

گفتنی است اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز اخیرا اعلام کرده بود قرار است پروازهای فوق العاده از فرودگاه های کرمانشاه و ایلام به نجف و بغداد برقرار شود.
ضمن اینکه سعید رسولی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه آهن نیز از پیش بینی راه اندازی قطارهای فوق العاده در ایام اربعین حسینی (ع) به مقاصد کرمانشاه و شلمچه خبر داده بود.

فیش حج, تور کربلا, تور کربلا ارزان, تور کربلا هوایی, تور کربلا زمینی, تور کربلا اربعین

دریافت وام سفر به کربلا با ضمانت سپرده عمره

به نقل از «سایت فیش حج»، با نزدیک شدن به اربعین، بسیاری از عاشقان اهل‌بیت (علیهم السلام) در تدارک سفر به کربلای معلی هستند، اما در این بین برخی از زائران برای تأمین هزینه‌های سفر خود به‌فکر دریافت وام هستند.
در حال حاضر هزینه اعلام‌شده از سوی سازمان حج و زیارت برای سفر به عتبات عالیات به‌صورت زمینی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سفر هوایی بین ۳ میلیون و ۶۰۰ تا ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است، اما طبق دستورالعمل پیش‌بینی شده افرادی که دارای فیش عمره مفرده هستند می‌توانند برای اخذ وام اقدام کنند.

شرایط دریافت وام

پیش از این محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت در اعلام شرایط دریافت وام گفت: هنگام ثبت‌نام در سامانه عتبات، گزینه‌ای وجود دارد که با انتخاب آن، شرایط استفاده از وام فعال می‌شود. وی همچنین اعلام کرد که اطلاعات متقاضی دریافت وام به بانک‌های ملی یا ملت ارسال و فیش سپرده عمره مفرده متقاضیان دریافت وام به‌عنوان ضامن لحاظ می‌شود. نحوه بازپرداخت نیز طبق ضوابط بانک است، اما بانک‌های ملی و ملت شرایط دریافت وام را به‌صورت دقیق‌تر اعلام کردند. بعد از ثبت‌نام متقاضیان، اطلاعات وارد سیستم و با مراجعه مشتری به بانک شرایط دریافت وام آغاز می‌شود بر این اساس بانک‌های مذکور به هر متقاضی دریافت وام یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با سود ۱۸ درصد می‌پردازند.

مبلغ هر قسط ۹۶ هزار تومان و مبلغ سود آن ۲۲۳ هزار تومان است که در مجموعه با در نظر گرفتن مبلغ سود متقاضیان باید یک میلیون و ۷۲۳ هزار تومان به بانک بازگردانند. فیش عمره مفرده افراد نیز حکم ضامن را خواهد داشت، اما یکی از شروط مهم برای دریافت وام این است که سود سپرده عمره مفرده دست‌نخورده باقی مانده باشد. طی چند سالی که از زمان ثبت‌نام سفر عمرده مفرده گذشته، ماهانه مبلغی به‌عنوان سود سپرده به حساب آن‌ها واریز شده است، اما برای دریافت وام باید این مبلغ در حساب وجود داشته باشد.

 

کلمات مرتبط :: فیش حج, فیش حج عمره, دریافت وام کربلا, شرایط دریافت وام کربلا, ضمانت سپرده عمره, خرید و فروش ضمانت سپرده عمره, خرید و فروش فیش حج عمره, خرید و فروش حج عمره

رئیس سازمان حج و زیارت از ثبت‌نام جدید برای تمتع می گوید

سایت فیش حج : «علیرضا رشیدیان» امروز (یکشنبه، 24 شهریور ماه) در نشست خبری که با حضور نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی به صورت مشترک برگزار شد طی ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی حج تمتع سال 98، اظهار کرد: در مذاکرات حج امسال توانستیم سهمیه پایه حجاج را بر مبنای جمعیت 84 میلیون نفری کشورمان از 81 به 84 هزار نفر افزایش دهیم ضمن آنکه با تقاضای افزایش سهمیه ما نیز به میزان 2 هزار نفر موافقت کردند که به رقم اولیه افزوده شد و به سرعت این تعداد را در قالب کاروانها ساماندهی و اعزام کردیم .
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تلاش ما اخذ سهمیه بیشتر است تا به نوعی از صف طولانی ثبت نام شدگان حج تمتع که یک میلیون و 200 هزار نفر هستند، بکاهیم، گفت: در این راستا هیچ ثبت نام جدیدی برای حج تمتع نداریم .
وی همچنین تصریح کرد: در موسم حج سال جاری با هماهنگی های انجام شده فقط ۹ ویزای لغو شده داشتیم در حالی که در سال های گذشته این رقم بالغ بر یک هزار و 200 ویزای لغو شده بود.
رشیدیان با بیان اینکه خدا را شاکریم که حج ، بسیار روان و بدون هر گونه مساله برگزار شد، افزود: بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته رضایت نسبی حجاج از خدمات انجام شده نیز حاصل گردید.
علیرغم پیگیری ها، امکان انتقال گوشت دام قربانی به کشور میسر نشد
وی در پاسخ به سوالی در مورد عدم انتقال گوشت قربانی به کشور بیان کرد: انتقال گوشت قربانی به کشور تابع ضوابط و قوانینی است از جمله آنکه سازمان دامپزشکی تاکید داشت باید طبق قوانین سلامت دام قبل، حین و بعد از ذبح به تایید کارشناسان این مجموعه برسد و در این رابطه اقدامات اولیه انجام گرفت اما در مراحل بعد که موضوع انتقال دام ذبح شده مطرح بود ،این امر میسر نشد.
رشیدیان افزود: در مذاکراتی که با رییس بانک توسعه اسلامی داشتیم نیز آنها اظهار کردند که برای انتقال گوشت قربانی به تعداد حجاج ایرانی مشکل ندارند اما تاکید مان آن بود که فقط دامی که برای حجاج خودمان تهیه و با فرایند سازمان حج و زیارت و نمایندگی مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت ذبح شده انتقال یابد؛ در هر حال شرایط لازم امسال میسر نشد اما امیدواریم این امر در سنوات آتی طبق درخواست مطرح شده صورت پذیرد.
وی تاکید کرد: درخواست ما برای انتقال گوشت قربانی به داخل کشور به دلیل تبرک بودن آن است که امیدواریم به این مهم نیز توجه شود.
قابلیت واگذاری فیش های حج در سامانه حج و زیارت
وی تصریح کرد: اما برای تسهیل شرایط برای دارندگان فیش های حج و نیز متقاضیان جدید، برنامه ریزی شده تا ثبت نام شدگانی که به هر دلیل استطاعت و یا توان سفر حج را ندارند یکبار فیش حج خود را از طریق سامانه ای ویژه که بر روی سایت سازمان حج و زیارت فعال شده واگذار نمایند و کسانی که این استطاعت مالی و جسمی را دارند و متقاضی خرید این فیش ها هستند بتوانند از این طریق آن را خریداری نموده و توفیق زیارت بیت الله الحرام را بیایند .
وی با بیان اینکه این اقدام فقط از طریق این سامانه ممکن است تا جلوی هر اقدام سودجویانه و دلالی گرفته شود، گفت: از این رو ثبت نام جدیدی نداریم و فقط افراد متقاضی می توانند فیش کسانی که به هر دلیل تمایل یا استطاعت حج را ندارند از طریق این سامانه خریداری کنند.
شش میلیون نفر متقاضی عمره /راه اندازی عمره مشروط به تحقق و پذیرش شروط ایران
وی در ادامه در پاسخ به سوالی در زمینه برقراری عمره هم با بیان اینکه هم اکنون پنج میلیون و 800 هزار نفر ثبت نامی عمره داریم، گفت : در این راستا امسال مذاکره ای با وزیر حج عربستان داشتیم و در این رابطه مباحث و نکات ویژه ای را مطرح کردیم که نخستین و اصلی ترین موضوع که همه مذاکرات با طرف عربستانی اعم از حج تمتع و یا عمره دنبال می کنیم حفظ عزت، کرامت، امنیت و آرامش حجاج و عمره گذاران ایرانی است .
رشیدیان تصریح کرد: این موضوع را با وزیر حج عربستان طرح کردیم و او نیز بر تحقق این امر تاکید کرد و صحه گذاشت.
وی بحث حمایت های کنسولی از اتباع و زائران ایرانی را موضوع دیگری دانست که در این مذاکرات مورد توجه بوده است و گفت: در این رابطه پیشنهادی برای طرف عربستانی داشتیم نخست آنکه کنسولگری ما در جده همانند سابق دوباره بازگشایی و فعال شود زیرا کنسولگری در بحث تامین حقوق اتباع ایرانی ،کارحقوقی و غیر سیاسی انجام می دهد و یا دفتر حافظ منافع ایران درعربستان و باتبع آن دفترحافظ منافع عربستان درایران افتتاح شود.
وی پیشنهاد سومی که برای تامین حمایت های حقوقی و کنسولی زائران عمره گذار ایرانی به طرف عربستانی ارائه داده را اعزام هیات کنسولی ایران به عربستان عنوان و ذکر کرد: درواقع بر این اساس همانند اقدامی که در زمان حجئ تمتع امسال انجام شد تعدادی از همکاران وزارت خارجه به عنوان نیروهای کنسولی در عربستان مستقر شوند و خدمات کنسولی را به حجاج ایرانی ارائه دهند.
رشیدیان افزود: این پیشنهادات ارائه و مقرر شد آنان با وزارت خارجه کشورشان این موضوع را مطرح و پیگیری کنند و امید است به همین زودی پاسخ آن را اعلام نمایند.
وی تصریح کرد: بحث سوم ما هم آن بود که اگر عمره راه اندازی شود و عمره گذاران ایرانی عازم عربستان شوند انتظار است طرف مقابل هم متقابلا قوانین سختگیرانه ای که برای سفر سیاحان، گردشگران و زائران عربستانی به ایران گذاشته را همزمان لغو کند.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اینکه زائران ما به عربستان بروند و آنان برای سفر اثباع خود به ایران سختگیری کنند از سوی ما پذیرفته نیست واین بحث را در مذاکره با وزیرحج عربستان اعلام کردیم و مقرر شد موضوع را پیگیری کند و امید است پاسخ های رسمی آنان در این مباحث را به زودی دریافت کنیم .
وی با تاکید بر اینکه اگر این سه شرط محقق شود عمره را راه اندازی می کنیم، افزود: مقدمات مربوطه اعم از تامین زیرساخت ها ، اجاره مسکن، حمل و نقل و تغذیه زائران و ... انجام شده و مشکلی در این حوزه ها نداریم و منتظر پاسخ رسمی عربستان در این باره هستیم که در صورت تحقق شروط ما، اقدامات برای سازماندهی و اعزام زائران آغاز می شود.
انتظاری از بانک مرکزی در تامین ارز ارزان برای عمره نداریم
وی در ادامه با اشاره به اظهارنظر رئیس کل بانک مرکزی در زمینه ارز ارزان برای عمره گفت: حج تمتع واجب شرعی بود و رئیس جمهوری و دولت هم برای تامین ارز هفت هزار تومانی برای حجاج با ما همراهی کردند .
رشیدیان تصریح کرد : اما برای عمره مفرده چون این وجوب شرعی وجود ندارد بنابراین ما انتظاری از بانک مرکزی برای تامین ارزان قیمت نداشته و نداریم .لذا در بحث سفر عمره و عتبات ارز غیردولتی استفاده می کنیم .
وی تصریح کرد: ضمن آنکه موضوع تسهیل تردد و سفر زائران ومسافران عربستانی به کشور ما هم خود می تواند به ارزآوری کمک کند.
وی تصریح کرد: در واقع در یک عمل متقابل وقتی عمره گذاران ما به عربستان می رود و ارز می برد انتظار است زائران و گردشگران عربستانی هم همزمان به ایران سفر کنند و محدودیت های سفر آنان از سوی دولت عربستان برداشته شود و یک تعامل دوم طرفه شکل گیرد.
رئیس سازمان حج وزیارت افزود : سازمان حج و زیارت هیچ ماموریت سیاسی ندارد اما تعاملات فرهنگی، گردشگری و زیارتی بین ملت ها می تواند بسیاری از تنش های سیاسی را تا حد زیادی کنترل و مهار کند و امید است با تعاملاتی که بین دوملت همسایه ومسلمان ایجاد می شود فضای بهتری درارتباطات بین دولتها شکل گیرد.
اجازه نمی دهیم خون شهدا دستمایه مباحث سلیقه ای و بازی های جناحی و سیاسی شود
رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به سوالی در زمینه طرح برخی مباحث از سوی غضنفر رکن آبادی در زمینه معامله با عربستان بر سر خون شهدا گفت : 88 هزار زائر ایرانی که امسال به حج اعزام شدند ،شاهد این ادعا بودند که در برخوردها و تعاملات هیچ جا عزت، کرامت و امنیت زائران ایرانی مخدوش نشد.
وی تصریح کرد: آنچه را در فضای مجازی بر اثر مصاحبه این شخص رخ داده بود، می شد به دو شکل پاسخ داد نخست آنکه در حوزه رسانه ای وارد جدل شویم که این با حرمت خون شهدا منافات داشت از این رو با توجه به ادعاهای مطرح شده بهترین راه برای پیگیری این ادعاها را محکمه دانستیم.
وی اظهارکرد: با توجه به اینکه این فرد مدعی شده بود مستنداتی برای این ادعاها دارد ما از محکمه خواستار رسیدگی دقیق به این موضوع هستیم و بدین منظور شکایت کردیم و به طور رسمی و مباحث خود را به دادگاه ارائه کردیم و خواستیم این افراد اسنادشان رابیاورند و تمامی قراردادها ما هم دربحث حج وجود دارد و در هیچ یک از این آنها هیچ معامله ای با خون شهدا نشده است .

ثبت‌نام جدید برای تمتع
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به پیگیری موضوع شهدای منا و مسجدالحرام در سه مذاکره که طی حج امسال با وزیرحج عربستان انجام شد، گفت: در هر سه جلسه پیگیری و مکاتبات در این رابطه صورت گرفته و پاسخ طرف عربستان این بود که موضوع مربوط به شهدای مسجدالحرام تقریبا به قطعیت رسیده و مبلغ خونبها و دیه مربوطه به خانواده ها پرداخت می شود .
وی تاکید کرد: در موضوع شهدای منا هم در جلسه آخری که با وزیر حج عربستان داشتیم اعلام کردند که هنوز در موضوع منا به جمع بندی نرسیده اند و به محض حصول نتیجه ، اعلام می کنند.
رشیدیان تصریح کرد: ما همان زمانه به انان اعلام کردیم با وجود گذشت 4 سال انتظار است نتیجه نهایی آن سریعتر اعلام شود و طرح این مباحث مبنی بر اینکه ما در قبال خون شهدا امری را پذیرفته ایم صحت ندارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از این رو گذاشته ایم تا این موضوع در محکمه بررسی شود نه آنکه تبدیل به جدل رسانه ای و طرح مباحث سلیقه ای و سیاسی شود زیرا ما ما قایل به حرمت خون شهدا هستیم و اجازه نمی دهیم خون شهدا دستمایه بحث های سلیقه ای، سیاسی و جناحی شود.

فردا وداع آخرین کاروان‌های باقی مانده از حج تمتع

سایت فیشحج : به گزارش تسنیم، روازهای بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام از جمعه 25 مرداد آغاز شد و تاکنون بیش از 90 درصد آنها سرزمین وحی را به مقصد ایران ترک کرده‌اند. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، فردا مصادف با هشتم محرم بازگشت حجاج به کشورمان به اتمام می‌رسد.
در حال حاضر 10 کاروان با جمعیت یک هزار و 377 نفر در مدینه و 19 کاروان شامل 2 هزار و 609 نفر در مکه حضور دارند. علی‌رغم اینکه همه حجاج در تلاش هستند تا در فرصت باقی مانده از حضور در مکه و مدینه بیشترین استفاده را ببرند، اما فردا روز وداع آنها با سرزمین وحی و مدینه فاضله است؛ دل کندن از مدینه، مسجد پیامبر و غربت ائمه بقیع یکی از سخت‌ترین لحظات این سفر است؛ زائران آماده رفتن می‌شوند اما دل‌های خود را به پنجره‌های بقیع گره می‌زنند.

فردا وداع آخرین کاروان‌های باقی مانده از حج تمتع
همه آنها در حالی که در دل آرزوی دوباره این شهر و زیارت آن را دارند، هق هق کنان زیارت وداع را زیر لب زمزمه می‌کنند؛ در روایات آمده است:
هرگاه خواستى از مدینه بیرون روى غسل کن، و نزد قبر رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) برو و آنچه پیش از این انجام مى‌دادى انجام ده، آن گاه آن حضرت را وداع کن و بگو:
السَّلامُ عَلَیْكَ یَا رَسُولَ اللّٰهِ ، أَسْتَوْدِعُكَ اللّٰهَ وَأَسْتَرْعِیكَ وَأَقْرَأُ عَلَیْكَ السَّلامَ ، آمَنْتُ بِاللّٰهِ وَبِمَا جِئْتَ بِهِ وَدَلَلْتَ عَلَیْهِ . اللّٰهُمَّ لَاتَجْعَلْهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنِّی لِزِیارَةِ قَبْرِ نَبِیِّكَ ، فَإِنْ تَوَفَّیْتَنِی قَبْلَ ذٰلِكَ فَإِنِّی أَشْهَدُ فِی مَماتِی عَلىٰ مَا شَهِدْتُ عَلَیْهِ فِی حَیَاتِی أَنْ لَاإِلٰهَ إِلّا أَنْتَ ، وَأَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُكَ وَرَسُولُكَ صَلَّى اللّٰهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ .
سلام بر تو ای رسول خدا، تو را به خدا می‌سپارمت و از تو می‌خواهم رعایتم کنی و بر تو سلام می‌فرستم، به خدا و آنچه تو آوردی و به آن راهنمایی کردی ایمان آوردم. خدا این زیارت را آخرین نوبت من از زیارت قبر پیامبرت قرار مده، اگر مرا قبل از این که دوباره به زیارت آیم بمیرانی، پس در مرگم شهادت می‌دهم، آنچه در حیاتم بر آن شهادت دادم، به این‌که معبودی جز تو نیست و محمّد بنده و رسول توست، درود خدا بر او و خاندانش.
حضرت صادق(علیه‌السّلام) در وداع قبر پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) به یونس بن یعقوب فرمود چنین بگو:
صَلَّى اللّٰهُ عَلَیْكَ ، السَّلامُ عَلَیْكَ ، لَاجَعَلَهُ اللّٰهُ آخِرَ تَسْلِیمِی عَلَیْكَ .
درود خدا بر تو، سلام بر تو، خدا آن را آخرین سلام من بر تو قرار ندهد.
برای وداع با قبور مطهّر ائمه بقیع نیز از قول شیخ طوسی و سید بن طاووس، «سلام خداحافظی» نقل شده که در آن آمده است:
استودعکم الله و اقرء علیکم السلام؛
از شما وداع و خداحافظی می کنم و بر شما سلام و درود می فرستم.

جان باختن سیزده زائر حج تمتع 98 بر اثر بیماری ریه و قلبی

فیش حج :: محمودرضا فقیهی با اشاره به اینکه زائرین بیمار از فرودگاه جده به ایران منتقل شدند، افزود: این زائرین با نظر کمیسیون اعزام مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر و با هماهنگی ستاد حج و زیارت مکه مکرمه برنامه ریزی انتقال این بیماران روز جمعه ۲۵ مرداد تعیین شد.
وی افزود: این زائرین به دلایل بیماری‌های مختلف و ناتوانی جسمانی با نظر کمیسیون اعزام به همراه ۶ پزشک و پرستار از فرودگاه جده با هواپیمایی جمهوری اسلامی به ایران اعزام شدند.

جان باختن سیزده زائر حج تمتع 98 بر اثر بیماری ریه و قلبی
فقیهی اظهار کرد: هر چند تعداد مراجعات حجاج به مراکز درمانی بعد از ایام تشریق تاحدودی افزایش یافته است، اما مراجعین عمدتا به علت سرماخوردگی و گرفتگی عضلات و ... خواستار دریافت خدمات درمانی هستند. معاون عملیات حج تمتع مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: کادر پزشکی اعزامی به سرزمین وحی تا پایان عملیات حج آماده ارائه خدمات درمانی و پزشکی به زائرین است. فقیهی گفت: از آغاز عملیات حج تاکنون، ۱۳ زائر در مدینه منوره و مکه مکرمه جان باختند، که بیشترشان مشکلات بیماری‌های قلبی و ریوی داشته اند.

 

 

 

 

 

فروش فیشحج عمره, خرید فیش حج عمره, حج عمره بانک ملت, فروش فیشحج عمره بانک ملی, قیمت فیش آزاد, قیمت حج آزاد عمره, فروشنده فیش حج عمره, قیمت فیش حج عمره بانک ملت,ثبت نام فیش حج عمره, زمان ثبت نام فیش حج عمره, خرید حج تمتع ترجیحا از کرج, فروش عمره تهران, فروش فیش حج عمره شیراز, خریدو فروش فیش حج عمره بانک ملت, فروش فیش حج تمتع استان تهران, خرید فیش حج واجب, نمایندگی خرید و فروش فیش حج در تهران, خرید فروش حج عمره تمتع واجب, خرید فروش فیش حج واجب, خرید و فروش فیش عمره, خرید فیش عمره بانک ملت مشهد, خریدوفروش فیش حج, خریداران حج تهران, فروشندگان فیش حج تبریز, 4 عدد فیش حج, 4 عدد فیش حج عمره

مسئول بیمه حج تمتع ۹۸ : حجاج تا سقف ۳ میلیون تومان خسارت اموال می‌گیرند

سایت فیش حج به نقل : بر اساس اعلام روز پنج شنبه در پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری، محمدحسن اناری گفت: بیمه مسئولیت بار حجاج شامل مفقود شدن، سرقت، آتش سوزی، آسیب‌دیدگی جدی و از بین رفتن بار در مسیرهای تردد یا در زمان حضور در کشور عربستان است که با ارایه گزارشی که به تایید مسئولین کاروان‌ها رسیده باشد، در سقف تعهدات به صورت ریال ایران به خسارت دیدگان پرداخت خواهد کرد.
وی افزود: اموال هر یک از زائرین در زمان رفت تا سقف ده میلیون ریال (یک میلیون تومان) و در زمان برگشت تا سقف مبلغ ۳۰ میلیون ریال (سه میلیون تومان) تحت پوشش بیمه قرار دارد. به گفته وی، خسارت دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری پس از کسر ۲۵ درصد استهلاک تا سقف ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) از سوی بیمه گر پرداخت خواهد شد اما برای گوشی تلفن همراه هیچ غرامتی پرداخت نمی شود. وی افزود: علاوه بر تلفن همراه، وجوه نقد، طلا، جواهرات، اوراق بهادار، سمعک، عینک، ساعت مچی، کالسکه بچه، دارو و مواد غذایی، عطر و ادوکلن و هر آنچه که ماهیت بار ندارد، از تعهدات بیمه گر خارج است و جبران خسارت نخواهد شد.

مسئول بیمه حج تمتع ۹۸ : حجاج تا سقف ۳ میلیون تومان خسارت اموال می‌گیرند
به گفته مسئول بیمه حج ۹۸، بار همراه بیمه شده حجاج شامل ساک و سایر متعلقات تحت مالکیت زائر که از نظر عرفی بار محسوب می شود و نیز، دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری است. وی افزود: محاسبه خسارت بار بر اساس قیمت روز اجناس در بازار ایران و پس از کسر ۲۵ درصد استهلاک تا سقف تعهدات است.
اناری اظهار داشت: محدوده زمانی و مکانی مشمول تعهدات بیمه گر در مسیر رفت از زمان تحویل بار هریک از بیمه شدگان به مدیر کاروان و یا شرکت هواپیمایی تا هنگام ورود به کشور عربستان است. وی افزود: محدودیت زمانی و مکانی مشمول تعهدات بیمه گر در مدت اقامت و مسیر برگشت از زمان ورود به کشور عربستان و مدت اقامت تا زمان تحویل به بیمه شده در کشور ایران خواهد بود.
به گفته مسئول بیمه حج ۹۸، مدت زمان اعتبار بیمه ها تا ۷۲ ساعت پس از ورود زائران به کشور تعیین شده است. بازگشت حجاج ایرانی از فردا جمعه - ۲۵ مرداد - به کشور آغاز می شود و تا ۱۷ شهریور ادامه خواهد یافت. ۸۶ هزار و ۵۵۰ حاجی ایرانی قرار است با پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) به کشور منتقل شوند.

هزینه بازگشت قربان حج تمتع به ایران چقدر است؟

فیش حج :: رییس سازمان حج و زیارت علت برنگردادن گوشت‌های قربانی حج به ایران را توضیح داد و گفت: انتقال گوشت‌های قربانی به کشور، مقرون به صرفه نبود. به گزارش ایسنا، از بین ۸۸ هزار ایرانی که امسال به حج اعزام شدند، حدود ٨۶ هزار زائر ایرانی مناسک حج را به جا آوردند. رییس سازمان حج گفت که ٨۶ هزار و ۵٠٠ رأس دام از طرف این زائران در حج قربانی شد. پیش از آغاز حج نماینده پیشین ولی فقیه در امور حج گفته بود که با عربستان رایزنی می‌کنند تا این گوشت‌ها امسال به ایران بازگردانده شود. گوشت‌های قربانی حج هر سال زیر نظر بانک توسعه اسلامی بین کشورهای محروم توزیع می‌شود.
رییس سازمان حج و زیارت همزمان با اجرای مراسم قربانی و ذبح دام در سرزمین منا و پس از دیدار با رییس بانک توسعه اسلامی خبر داد که گوشت قربانی حجاج ایرانی به همراه سایر گوشت‌های قربانی حجاج کشورهای اسلامی به ۲۷ کشور محروم ارسال می شود.

هزینه بازگشت قربان حج تمتع به ایران چقدر است؟
علی‌رضا رشیدیان اکنون با پایان اعمال اصلی حج و بازگشت حجاج از منا به مکه با اشاره به این‌که ذبح گوسفندهای قربانی زائران ایرانی توسط ۶۴ ذابح ایرانی در کشتارگاه صنعتی «المعیصم» در مکه مکرمه با نظارت دقیق ناظران بعثه مقام معظم رهبری در روزهای دهم و یازدهم ذی‌الحجه (۲۰ و ۲۱ مردادماه) صورت گرفت، درباره علت برگرداندن گوشت‌های قربانی حج به ایران توضیح داد: همان ابتدای پیگیری مباحث حج امسال، نظرمان را برای انتقال گوشت‌های قربانی به داخل کشور طرح کردیم و حین مذاکرات مربوط به حج قصد مذاکره در رابطه با انتقال گوشت‌های قربانی به کشور را هم داشتیم اما عده‌ای که کم هم نبودند و سایت‌های مربوط با این قضیه مخالفت کردند با این عنوان که "این گوشت‌ها صدقه است و آیا ملت ما آنقدر فقیر شده می‌خواهید گوشت صدقه به آنها بدهید".
وی افزود: به آنها توضیح دادیم که این گوشت‌ها با پول حجاح ایرانی خریداری و در بهترین و مقدس‌ترین سرزمین‌ها قربانی می‌شود و گوشتی خوب بوده و از بُعد برکت و تبرک به کشور منتقل و در اختیار بخشی از خانواده‌ها قرار می‌گیرد اما زمانی که پیگیر مباحث اجرایی این قضیه بودیم، دامپزشکی تاکید داشت که این گوشت‌ها باید استانداردهای مربوط به این سازمان را داشته باشد و باید همه گوسفندها را قبل از ذبح معاینه و تایید کنند و بعد از آن نیز بر مراحل ذبح و آماده کردن و فریز کردن و مراحل بعدی انتقال کاملا نظارت داشته باشند تا اجازه ورود آن را به داخل مرزهای جمهوری اسلامی بدهد.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: بخشی از این کار را دنبال کردیم و با دامپزشکی به توافق‌هایی رسیدیم اما در بخش دوم که به سردخانه‌ها، تدارک کشتی سردخانه‌دار و اجاره آن برای انتقال گوشت از بندر جده به بندرعباس مربوط بود با مشکلاتی مواجه شدیم.
وی افزود: موضوع کشتی سردخانه‌دار حل نشد و انتقال این گوشت‌ها با هواپیما هم به هیج‌وجه مقرون به صرفه نبود. با توجه به این شرایط وقتی دیدیم امکان انتقال گوشت‌های قربانی امسال به کشور میسر نیست، به ناچار در نشستی با رییس بانک توسعه اسلامی به وی اعلام کردیم طبق روال سنوات گذشته، گوشت را با هماهنگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای محروم اسلامی بفرستند.
رشیدیان با بیان این‌که از مدافعان انتقال گوشت‌های قربانی زائران ایرانی به داخل کشور است، اظهار کرد: حجاج همه کشورها امسال در مجموع دو میلیون و ۵۰۰ هزار رأس گوسفند قربانی کردند که یک ثروت بیکران برای مسلمانان است و حیف است چنین ثروت بزرگی هدر برود. باید تلاش کنیم از این ثروت عظیم استفاده درست و مناسبی شود.

 فیش حج, هزینه بازگشت قربان حج تمتع, هزینه قربان حج تمتع, حج تمتع, تمتع, خرید و فروش فیش حج

فیش حج در حج لاکچری ۲۵ هزار دلاری در هتل‌های مشرف به کعبه

هتل‌های لوکس و ۵ ستاره مکه با ویوی مقدس‌ترین مکان دنیای اسلام و با بسته‌های (پکیج) ویژه حج، مشتریان ثروتمند را جلب می‌کنند تا مکه را به عنوان پایتخت برتر گردشگری مذهبی معرفی کنند. بهترین هتل‌های مکه با زیباترین سنگ‌های مرمر، با کیفیت‌ترین چوب و لوستر‌های بسیار بزرگ و خیره‌کننده برای ثروتمندترین مسافران جهان ساخته شده است.
یکی از کلیدی‌ترین شعار‌های این هتل‌ها برای جذب مشتری "نمای مشرف به کعبه" است. یکی از هتل‌داران در این باره گفت: "رویای زائران تماشای ۲۴ ساعته و هر روزه کعبه است".
در یکی از اتاق‌های طبقه ۲۹ هتل، مسافران آقا برای نماز و تماشای مستقیم مسجدالحرام دور هم جمع شدند. حدود ۲.۵ میلیون مسلمان برای مراسم حج امسال به مکه سفر کردند. حج یکی از ۵ رکن اصلی اسلام به شمار می‌آید - و همزمان با مراسم جشن عید قربان- پایان می‌یابد.

فیش حج در حج لاکچری ۲۵ هزار دلاری در هتل‌های مشرف به کعبه
روحتان را جلا دهید
خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشت: در هتل لوکس و شیک دیگری، "منطقه زیارتی" به زائران ارائه می‌شود تا با تماشای "حرم مقدس‌ترین نقطه جهان اسلام" روح خود را جلا دهند.
در سال‌های اخیر هتل‌های مجلل مانند قارچ و در قالب آسمانخراش‌های بزرگ در مجاورت مسجد‌الحرام می‌روید که اکثر آن‌ها نمای ۳۶۰ درجه به حرم مقدس (مسجدالحرام) دارند.
این هتل‌ها به صورت ویژه برای مراسم حج همان سال و سال بعد رزرو می‌شوند. نرخ پرداختی برای این اتاق‌ها در شلوغ‌ترین فصل زیارت به شبی ۱۰۰۰ دلار می‌رسد.
جذاب‌ترین هتل‌های مکه در آسمان‌خراش‌های بزرگ "ابراج البیت" یا برج‌های کعبه واقع شده است. این هتل‌ها در سال ۲۰۱۲ برای پذیرایی از مهمانان افتتاح شد.
این برج احتمالا بزرگترین برج جهان (از لحاظ حجم) به شمار می‌آید و دارای بزرگترین ساعت چهاروجهی جهان معروف به "ساعت مکه" است. با این اوصاف این ساختمان در ابعاد از برج "ملکه الیزابت لندن" معروف به "بیگ بن" پیشی گرفته است.
این برج توسط گروه پیمانکاری "بن‌لادن" ساخته شده است که با خانواده رهبر کشته‌شده "القاعده" یا همان "اسامه بن لادن" نسبت دارند. آن‌ها برای اجرای طرح خود قلعه تاریخی "عثمان اجیاد" را تخریب کردند. تخریب این قلعه باعث بروز مشکلات دیپلماتیک بین عربستان سعودی و ترکیه شد. برخی از کارشناسان اعلام کردند که حدود ۹۵ درصد ساختمان‌های تاریخی مکه برای ساخت و ساز‌های مدرن تخریب شده‌اند.
زیارت استثنایی
با وجود شرایط لوکس برای زائران ثروتمند، بسیاری از زایران در مناطق معمولی و کمتر بهداشتی اقامت دارند. با این وجود در بخش‌های لوکس، شماری از عوامل آژانس‌های زیارتی بسته‌های "زیارت استثنایی" را برای اتاق‌های مشرف به کعبه با قیمت چند هزار دلاری ارائه می‌دهند. یک منبع آگاه در عربستان سعودی در این خصوص گفت: قیمت پکیج‌های ویژه و VIP گاهی به ۲۵ هزار دلار برای چند شب می‌رسد.
لوک چانتر نویسنده چند کتاب در باره مکه معاصر در این باره گفت: از دهه ۱۹۳۰ به بعد، مراسم حج به یک گردشگری مذهبی تبدیل شده است. وی افزود: رشد زیرساخت‌های مکه در راستای فعالیت‌های غیر مذهبی مانند خرید، گردشگری مذهبی و گشت و گذار در مناطق طبیعی در این امر مهم بوده است. پادشاهی عربی سعودی در راستای چشم‌انداز اصلاحات اقتصادی ۲۰۳۰ قصد دارد وابستگی خود به نفت را کاهش و درآمد‌های غیرنفتی خود را افزایش دهد.
آن‌ها در این برنامه قصد دارند ۵۰ جزیره در دریای سرخ را به اقامتگاه‌های لوکس تبدیل کرده و یک پارک جذاب تفریحی در ریاض افتتاح کنند. اما قوانین سخت‌گیرانه حاکمیتی محدودیت بزرگی برای تبدیل این کشور به مرکز بزرگ گردشگری محسوب می‌شود. گردشگری مذهبی به عنوان یک صنعت بالقوه گردشگری دیده می‌شود و عربستان انتظار دارد بیین سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۳۰ از بیش از ۳۰ میلیون نفر استقبال کند. این دو زیارت سالانه میلیارد‌ها دلار برای عربستان به همراه دارند.

 فیش حج, سایت فیش حج واجب,قیمت فیش واجب, فیش آزاد حج واجب, فروشنده فیش حج تمتع, فیش حج مکه,فروش بلیط مکه, خرید فیش حج عمره بانک ملت, خرید فیش حج عمره بانک ملی, دفتر خرید فیش حج, دفتر خرید فیش حج عمره, خریدار فیش حج عمره, قیمت فیش حج عمره بانک ملت, خریدار فیش حج تمتع,خرید بلیط مکه,خرید و فروش فیش حج - حج واجب تمتع و عمره

 

مطالب مرتبط

آمار سایت فیش حج

 

 

logo-samandehi

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.