جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

عمل اول حج:  خرید یا فروش فیش حج بعد احرام

فیش حج - اولين عمل بعد از پايان يافتن عمره تمتع، احرام حج است كه از جهت احكام و شرايط، مانند احرام عمره است و اختلاف آن دو، فقط در نيّت و زمان و مكان احرام است كه بيان مى شود.
زمان احرام حج
1 ـ زمان احرام  در صورت خرید فیش حج، بعد از فراغت از اعمال عمره تمتع، آغاز مى شود و تا زمانى كه شخص بتواند وقوف عرفات را درك كند، ادامه مى يابد و بهترين وقت آن روز «ترويه»، يعنى هشتم ذى الحجه است.
2 ـ قبل از انجام دادن تقصير، احرام براى حج بدون فیش حج جايز نيست؛ همچنين قبل از تمام شدن اعمال حج، مُحرم شدن براى عمره مفرده جائز نيست.
مكان احرام حج
1 ـ احرام براى حج در صورت پرداخت هزینه ی فیش حج ـ بنابر احتياط واجب ـ بايد در شهر مكه قديم، صورت گيرد؛ و مستحب است از مسجد الحرام در نزد مقام ابراهيم عليه السلام يا در حجر اسماعيل عليه السلام باشد.

عمل اول حج:  خرید یا فروش فیش حج بعد احرام
ترك احرام حج
1 ـ اگر كسى سهوا يا به خاطر ندانستن مسأله، احرام حج را ترك كند يا احرام او باطل بوده و نمى دانسته، در وقتى كه فهميد:
الف ـ اگر برايش ممكن باشد، بايد در مكّه مُحرم شود و اگر در عرفات باشد بايد برگردد و اگر بازگشت برايش ممكن نباشد از همان جايى كه هست مُحرم شود؛
ب ـ اگر بعد از وقوف به عرفات فهميد، بايد از هر جايى كه هست مُحرم شود.
ج ـ اگر اصلاً متوجه نشد تا از اعمال حج فارغ شد، حج او صحيح است.
2 ـ اگر كسى عمدا احرام حج را ترك كند:
الف ـ اگر امكان تدارك آن قبل از وقوف به عرفات باشد، بايد از مكّه معظّمه مُحرم شود.
ب ـ و اگر ممكن نباشد از مكه مُحرم شود، و يا پس از مُحرم شدن، به وقوف عرفات نرسد، حج او باطل است و بايد سال بعد آن را اعاده نمايد.
طواف استحبابى بعد از احرام حج - خرید فروش حج
شخصى كه براى خرید حج تمتع یا فروش حج تمتع سپس مُحرم شده است و هنوز به طرف عرفات روانه نشده است، احتياط مستحب آن است كه طواف مستحبى انجام ندهد؛ و چنانچه انجام داد، احتياط مستحب آن است كه بعد از طواف در محل احرام در حالى كه لباس احرام را پوشيده باشد، تلبيه را تجديد نمايد.

 منبع: Behjat.ir

 

فیش حج, خرید فروش فیش حج, حج, تمتع, عمره, آموزش مناسک حج, خرید فیش حج, فروش فیش حج

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.