جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

خرید و فروش فیش حج - وقوف

فیش حج در صورت داشتن - وقوف در عرفات
واجب دوم از واجبات حج فیش حج تمتع «وقوف» در «عرفات» است، و از اركان حج محسوب مى شود.
زمان وقوف و انواع آن
الف ـ وقت - فیش حج عمره و تمتع - اختيارى عرفات
1 ـ از اول ظهر روز نهم ذى الحجه تا غروب آفتاب ـ بنابر احتياط ـ وقت اختيارى فروش فیش حج وقوف عرفات محسوب مى شود و افرادى كه عذرى ندارند، بايد در اين زمان در عرفات وقوف نمايند.
2 ـ بودن در تمام اين وقت در عرفات اگر چه واجب است لكن تمام آن، ركن محسوب نمى شود، بلكه اگر بودنِ در اين مكان، صدق كند هر چند كم باشد ـ مثلا يك دقيقه ـ براى صحت حج كافى است.

خرید و فروش فیش حج - وقوف
ب ـ وقت اضطرارى عرفات:
مقدارى از شب دهم ـ يعنى شب عيد قربان در صورت خرید فیش حج ـ وقت اضطرارى عرفات، محسوب مى شود؛ و افرادى كه به جهت فراموشى يا عذر موجّه ديگر، وقوف اختيارى را درك ننموده اند، بايد اين وقوف را درك نمايند؛ و اگر عمدا اين وقوف را نيز ترك كنند، حج آنها فاسد مى شود هر چند وقوف مشعر را درك نمايند.
نيّت وقوف
1 ـ وقوف بايد با نيّت و قصد قربت صورت گيرد و اگر مثلاً در تمام وقت خواب يا بيهوش باشد، كفايت نمى كند ولى اگر مثلاً قبل از آن قدرى وقوف كرده و خوابيده باشد، كفايت مى كند.
2 ـ اگر كسى خواست علاوه بر نيّت قلبى بر وقوف، آن را بر زبان آورد مى تواند اين جمله را بگويد: «وقوف مى نمايم در عرفات به نيّت حَجّة الاسلام يا حج مستحبى، قربة إلى اللّه ».
در وقوف طهارت شرط نيست
طهارت و امثال آن در وقوف شرط نيست؛ پس اگر شخصى جنب يا حايض هم باشد، وقوف او صحيح است.
فیش حج - وقوف بر جبل الرحمه
وقوف بر روى كوه «جبل الرحمه» مكروه است و مستحب است وقوف در پائين كوه از طرف چپ آن نسبت به كسى كه از مكّه معظّمه مى آيد، باشد.
كوچ كردن از عرفات پيش از غروب آفتاب
كوچ كردن از عرفات پيش از غروب آفتاب با علم و عمد، حرام است ولى موجب بطلان حج نمى شود؛ و اگر كسى قبل از غروب كوچ نمود، چند حالت دارد:
الف ـ اگر عمدا كوچ كرده و پشيمان شده و بازگشته، بنابر احتياط، كفاره بدهد.
ب ـ واگر عمدا كوچ كرده وبازنگشت، بايد يك شتر كفاره بدهد و ظاهر آن است كه بايد آن را در منى در روز - خرید فروش فیش حج
عيد، نحر كند؛ و اگر نتواند يك شتر بدهد، بايد هجده روز روزه بگيرد و اظهر آن است كه لازم نيست پى در پى باشد.
ج ـ و اگر سهوا كوچ كرده، اگر برگشت، چيزى بر او نيست. و اگر به خاطرش نيامد يا حكم را نمى دانست، و بازنگشت نيز بر او چيزى نيست.
د ـ اگر كسى سهوا كوچ كرده و متوجه شده و يا جاهل بوده و عالم شده و بازنگشته ـ بنابر احتياط ـ كفاره اى كه براى فرض عمد ذكر شد با ترتيب ذكر شده، براى او هم ثابت است.

منبع : Behjat.ir بهجت

فیش حج, آموزش مناسک حج, خرید فیش حج, فروش فیش حج, خرید فروش حج, قیمت فیش حج

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.