جستجو در خریداران و فروشندگان سایت فیش حج عمره و تمتع واجب

اخبار حج و فیش حج

دو خبر از حج تمتع سال 1401 و روز عرفه در عربستان سرزمین وحی

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی ایران گفت: بازگشت زائران خانه خدا از ۲۳ تیر آغاز و تا ۷ مرداد ادامه خواهد داشت. آقای غلام رضا رستمیان گفت: اولین پرواز‌های برگشت زائران خانه خدا از جده و از ۲۳ تیر آغاز وتا ۷ مرداد ادامه خواهد و اولین پروز‌ها هم از جده به شهر‌های تبریز، کرمان، امام خمینی آغاز می‌شود. به گفته مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه هاو ناوبری هوایی کشور تعداد زمان بازگشت زائران ۱۵ روزه است و در ۴ تا ۵ روز ابتدایی بازگشت زائران از جده انجام می‌شود و در روز‌های پایانی بازگشت از مدینه خواهد بود. امسال عملیات حج در قالب ۱۶۲ پرواز با ناوگان جمهوری اسلامی ایران انجام شده و ۴۰ هزار زائر از ۱۷ فرودگاه کشور عازم جده و مدینه شده اند.

دو خبر از حج تمتع سال 1401 و روز عرفه در عربستان سرزمین وحی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از ارائه ۳۶۰۰ مورد خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی حج تمتع در روز عرفه در عربستان خبر داد. علی مرعشی گفت: روز گذشته و همزمان با حضور حاجیان در سرزمین عرفات، ۳۵۹۹ مورد خدمت درمانی در درمانگاه‌های این جمعیت و به حجاج ایرانی ارائه شده است. مرعشی گفت: خدمات مرکز پزشکی به زائران ایرانی شامل ۱۰۸۹ مورد ویزیت تخصصی، ۴۴ مورد بستری اورژانس، ۹۲ مورد خدمات آزمایشگاه، ۶۴۸ مورد خدمات پرستاری شامل نوار قلب، فشار خون، سرم و تزریقات و ۱۱۶ مورد نیز خدمات مددکاری و انتقال بوده است.
امروز و همزمان با روز عید قربان در عربستان، با استقرار یک درمانگاه و ۴ مکتب پزشکی هلال‌احمر در منا و با حضور پزشکان ایرانی به همراه دارو‌ها و تجهیزات لازم، ارائه خدمت به حجاج ایرانی ادامه دارد./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلمات کلیدی و مرتبط با اخبار درجی: فیش حج, روز عرفه سال 1401, اخبار حج تمتع 1401

اخبار ازکاروان حج تمتع سال 1401 هزاروچهارصدو یک به نقل سازمان حج

سایت فیشحج به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت می نویسد؛ دکتر سید صادق حسینی در گفتگویی در خصوص آخرین روند اعزام های زائران حج تمتع ۱۴۰۱ گفت: اعزام ها از روز ۲۲ خرداد ماه به مقصد مدینه آغاز شده که رفته رفته تا سیزدهم تیر ماه که آخرین اعزام انتقال زائران به سرزمین وحی است شاهد افزایش تعداد پروازها برای انتقال حجاج هستیم .
وی افزود: امسال ۳۹ هزار و ۶۰۰ نفر از کشورمان در موسم حج تمتع حضور می یابند و آخرین پرواز بازگشت این عزیزان نیز روز هفتم مرداد ماه یعنی آخرین روز ماه ذی الحجه است ؛ تعدادی از زایران مدینه قبل و تعدادی مدینه بعد هستند که بخشی به فرودگاه مدینه و بخشی به فرودگاه جده منتقل می شوند.
رییس سازمان حج وزیارت رونداعزام ها را طی روزهای اخیر مطلوب دانست و تصریح کرد: انتقال ها با کمترین تاخیر از سوی هواپیمایی انجام می گیرد که جای تشکر و قدردانی دارد چرا که شرایط اعزام و انتقال ضیوف الرحمان نسبت به سالهای قبل مناسب تر است .
حسینی همچنین از رضایت زائران اعزامی به مدینه منوره خبر داد و گفت: خوشبختانه همه زائران در سلامت کامل هستند و وضع اسکان آنها مطلوب و ایده آل است.
وی درباره وضع تغذیه زائران نیز بیان کرد: با وجود اینکه آشپرخانه های ایرانی در عربستان دیرتر راه اندازی شد، اما شرایط خوشبختانه مناسب است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با بیان اینکه مطب های پزشکان نیز در مدینه راه اندازی شده است گفت: کلینیک ایرانی در مکه نیز فردا راه اندازی میشود و خوشبختانه داروهایی که میخواستیم به عربستان منتقل کنیم نیز ارسال شده و فرودگاه مدینه تاکنون همکاری خوبی داشته است.
رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه کارهای اجرایی حج تمتع امسال با وجود اعلام دیرهنگام کشور میزبان به خوبی انجام گرفته است ، گفت: روند اقدامات به خوبی انجام می گیرد و هیچ دغدغه ای در این خصوص و د رابطه با شرایط زائران وجود ندارد.
حسینی به کاهش ۵۵ درصدی سهمیه زائران ایرانی و همچنین دیگر کشورها در حج امسال اشاره کرد و افزود: بر اساس گزارشهای ارسالی هم اکنون فضای مدینه و مکه خلوت است چراکه بسیاری از کشورهای اسلامی به دلیل افزایش قیمتها یا از اعزام زائران انصراف داده و یا درخواست کاهش سهمیه خود را داشته اند.
وی افزود : ما نیز علیرغم موضوعات ذکر شده درخواست سهمیه مازاد را داده ایم که امیدواریم مورد موافقت کشور میزبان قرار بگیرد و تعداد بیشتری از مشتاقان مشرف شوند.
رییس سازمان حج وزیارت در خصوص هزینه ها و تاکید مقام معظم رهبری بر کاهش آنها گفت: هزینه های سفر تا قبل از افزایش هزینه های اعمال شده از سوی کشور میزبان، حدود ۳ هزار ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۳۰۰ دلار بود اما این افزایش قیمت ها در کشور عربستان موجب شد تا هزینه ها به ۴ هزار و ۵۰۰ دلار برسد.
حسینی با اشاره به افزایش برخی هزینه های غیرقابل انتظار در کشور میزبان گفت: افزایش نرخ خدمات در ایام تشریق ،افزایش هزینه های اقلام پروتیینی در حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد و رشد نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالاها از ۳ درصد به ۱۵ درصد از جمله مسایلی بود که موجب افزایش ناگهانی هزینه ها شد که ما نیز سعی کردیم آن را به زائران تحمیل نکنیم و کمتر از یک چهارم این مازاد را دریافت نماییم و الباقی هزینه ها را از محل دیگر و تخفیف های دریافتی جبران کنیم .

اخبار ازکاروان حج تمتع سال 1401 هزاروچهارصدو یک به نقل سازمان حج
به گفته وی ، کمیته اسکان توانست به دلیل کمبود تقاضای هتل ناشی از کاهش زائران همه کشورها ، تخفیفی در حدود ۳۰ درصد را دریافت نمایید تا بخشی از هزینه های اضافی جبران شود .
رییس سازمان حج وزیارت تصریح کرد: بعد از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش هزینه ها، نامه ای را دوباره برای وزارت حج عربستان ارسال کردیم که امیدواریم هرچه زودتر پاسخ دهند .
حسینی همچنین با انتقاد از کسانی که عنوان میکنند زائران حج امسال با یارانه دولتی و دلار ۹ هزار تومانی به این سفر مشرف می شوند ، گفت: اولا که این هزینه زائران حدود دوسال قبل از سوی این عزیزان پرداخت شده است که در آن زمان باتوجه به برابری نرخ ریال با ارزهای خارجی و نرخ ارز در آن زمان ، این ارز زائران خریداری شده و در امانت بانک مرکزی قرار گرفته بود تا در این ایام و با بازگشایی حج تمتع مورد استفاده قرار بگیرد بنابراین صحبت ها و جوسازی های رسانه های معاند صحیح نیست و دروغ پردازی محسوب می شود.
وی تاکید کرد: با توجه به روندذکر شده یارانه خاصی به زائران داده نشده و آنها پول خود را پرداخت کرده و قطعا بدون هر منت به این سفر معنوی مشرف می‌شوند.
رییس سازمان حج وزیارت با بیان اینکه هزینه های حج تمتع از سوی ایران به دلیل تجربه های لازم در حوزه های تغذیه ، اسکان و ....از سایر کشورها کمتر است گفت: برخی کشورهای همجوار هزینه هایی مابین ۵هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار دلار را بابت کارهای اجرایی حج پرداخت می‌کنند و حتی هزینه های برخی کشورها تا سقف ۱۲ هزار دلار می شود.
حسینی در خصوص کاهش زمان سفر حجاج نیز گفت: کمبود هواپیماهای پهن پیکر برای انتقال تعداد بیشتری از زائران یکی از عوامل مهم محسوب می شود.
وی در خصوص صحیح نبودن این تصور که با کاهش تعداد روز ، هزینه ها نیز کاهش می یابد گفت: ما هتل ها را بر اساس موسم اجاره می کنیم یعنی زایر چه ۱۰ روز چه ۳۰ روز در هتل بماند هزینه هایش فرقی نخواهد داشت بنابراین این علل ذکر شده از جمله عوامل تعداد روز اقامت است ضمن اینکه امسال تلاش لازم برای کاهش تعداد روز اقامت صورت گرفت و نسبت به سالهای گذشته کاهش داشته که متوسط حضور زائران حدودا ۲۸ روز است.
رییس سازمان حج و زیارت همچنین به اهتمام آیت الله دکتر رییسی رییس جمهور محترم کشورمان نسبت به موضوعات مرتبط با زیارت اشاره کرد و گفت: پیش از برگزاری موسم حج تمتع، جلسه شورای عالی حج بعد از دوازده سال از عدم حضور رییس جمهور ، برگزار شد که نیمی از مصوبات مربوط به سفر حجاج بوده که در این خصوص تسهیل امور به خوبی از رییس جمهوری و دست اندرکاران انجام گرفت و هر جایی مشکلی وجود داشته مسوولان کمک رسان بوده اند که جای تشکر دارد./

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت

 

کلمات اصلی اخبار: فیش حج, فیش حج تمتع سال 1401, اخبار کاروان سال 1401

آخرین وضعیت پروازهای حجاج از فرودگاه های کشور در حج سال 1401

امروز ۵ پرواز از فرودگاه‌های تبریز، کرمان و فرودگاه بین المللی امام خمینی به مقصد مدینه انجام شد. برنامه پرواز‌های عملیات رفت زائران بیت الله الحرام، امروز از شهر‌های کرمان، فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی، فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران و تبریز از فرودگاه بین المللی شهید آیت الله مدنی به مدینه انجام می‌شود.

آخرین وضعیت پروازهای حجاج از فرودگاه های کشور در حج سال 1401
براساس این گزارش پرواز‌های فرودگاه بین المللی امام خمینی یک پرواز بوده که بامداد امروز در ساعت ۳:۲۰ دقیقه بامداد انجام شده که با پیگیری‌های صورت گرفته از فرودگاه امام خمینی این پرواز بدون تاخیر انجام شده است.
همچنن دو پرواز فرودگاه تبریز انجام شده که یکی از پرواز‌ها امروز صبح در ساعت ۵ بامداد بوده و پرواز دوم هم در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه انجام شده است. دو پرواز هم از شهر کرمان به مقصد مدینه انجام می‌شود که یکی از پرواز‌ها در ساعت ۸:۴۰ دقیقه صبح بوده و پرواز دیگری هم در ساعت ۲۱:۱۰ دقیقه انجام می‌شود. همچنین فردا ۲۴ خرداد هم ۴ پرواز از تهران، تبریز و کرمان انجام می‌شود که سه پرواز در صبح و یک پرواز هم از تبریز در ساعت ۱۹:۲۰ دقیقه انجام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

سایت های معتبر در خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع

تنها سایت هایی که مرجع کافی و لازم در نقل و انتقال فیش مکه می باشند به شرح زیر است:

وب سایت درج رایگان آگهی خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع واجب بانک ملی و ملت با قیمت : فیشحج.com

الف) سامانه جدید خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع آنلاین: https://fishe-hajj.com

ب) وبسایت آگهی فیش حج | ثبت رایگان آگهی خرید و فروش فیش حج : https://fish-hajj.ir

ج)سایت آگهی بلیط حج : https://fishehajj.com

د) سایت خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع: خرید-فروش-فیش-حج.com

سایت های معتبر در خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع

کلمات کلیدی مرتبط: فیش حج, خرید فیش حج ایران, قیمت فیش حج ایران

شرایط ثبت کاروان حج تمتع سال 1401

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ دکتر سیدصادق حسینی امروز در نشست خبری با تبریک عید سعید فطر به همه مسلمانان گفت: سهمیه رسمی هر کشور بر مبنای مصوبه سازمان کنفرانس اسلامی بر اساس جمعیت آن کشور تعیین می شود که بر همین اساس سهمیه اعزامی ما باید حدود 85 هزار نفر باشد؛ که از این تعداد حدود 74 هزار و 500 نفر در سال 99 و قبل از بحران کرونا و عدم حضور حجاج کشورهای اسلامی، ثبت نام اولیه را انجام دادند.
وی با بیان اینکه از تعداد قابل توجهی از حجاج ثبت نامی سال 99 مبالغ خود را واریز کرده بودند، گفت: تعداد قابل توجهی مبلغ کامل یعنی 35 میلیون را پرداختند و‌برخی هم ۲۵ میلیون تومان واریز کردند که در آن زمان مسئولان وقت ارز لازم را به عملیات حج تمتع اختصاص داد؛ در حال حاضر هم قرار است این مبلغ برای حجاج در حج 1401 شامل اسکان، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات و .... هزینه شود.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال عربستان سعودی ۸۵۰ هزار نفر از حجاج کشورهای اسلامی را پذیرش می‌کند، گفت: این تعداد نسبت به گذشته ۴۵ درصد از سهمیه را شامل می شود که بر همین اساس ۳۹ هزار و‌۶۴۰ نفر حاجی از کشورمان به سرزمین وحی مشرف می شوند که البته بخشی از این سهمیه شامل کارگزاران و عوامل حج می باشند و بخش قابل توجهی به حجاج اختصاص دارد که البته تلاش کردیم سهمیه عوامل کاهش یابد تا تعداد بیشتری از زائران عزیز که سالها چشم انتظار این سفر معنوی بوده اند، به سرزمین وحی مشرف شوند.
وی همچنین آغاز ثبت نام و انتخاب کاروان متقاضیان حج ۱۴۰۱ را از ۱۸ اردیبهشت ماه دانست و افزود: متقاضیان از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه جاری می توانند از طریق سامانه «رزرو» حج و زیارت اقدام نمایند.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: با توجه به شرایط اعلام شده از سوی وزارت حج و عمره عربستان به متقاضیان بالای ۶۵ سال روادید ارائه نخواهد شد و این دسته از افراد در صورت عدم دریافت وجوه واریزی، در اولویت تشرف برای حج آینده خواهند بود ؛ از این عزیزان تقاضا می شود حالت فعلی را حفظ و انصراف ندهند تا در حج آینده از حق اولویت تشرف برخوردار شوند.
وی با بیان اینکه سامانه ثبت نام رزرو برای افراد بالای 65 سال و کسانی که واکسن تزریق نکرده اند، بسته است، تصریح کرد: بر همین اساس افرادی که متولد10 تیر سال ۱۳۳۶ به بعد هستند، می‌توانند ثبت‌نام‌کنند.

شرایط ثبت کاروان حج تمتع سال 1401
-ضرورت تزریق واکسن های مورد تایید
حسینی با اشاره به موضوع واکسیناسیون و الزامی بودن آن مطابق شرایط کشور میزبان گفت: آنها ۱۰ نوع واکسن را مجاز اعلام کردند که در این میان واکسن استرازنکا و سینوفارم در سبد واکسیناسیون کشورمان قرار دارد. بر همین اساس افرادی که ۲ دز واکسن نزده باشند، نمی‌توانند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: البته کسانی که دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند، مجاز به ثبت نام به شرط تزریق دوز سوم هستند؛ همچنین متقاضیانی که دو دوز خود را از واکسن های رایج در کشور را به غیر از واکسن آسترازنکا و سینوفارم تزریق کرده باشند می توانند واکسن سوم را از واکسن های تعیین شده تزریق کنند بنابراین به عزیزانی که تاکنون واکسن تزریق نکرده اند توصیه جدی می شود هر چه سریعتر به این کار مبادرت کنند.
وی با بیان اینکه شرط دیگر عربستان داشتن گواهی منفی آزمایش کرونا ۷۲ ساعت قبل از اعزام است، گفت: مراکز مدنظر از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت اعلام خواهد شد .
-مدیریت هزینه های حج امسال از سوی سازمان حج و زیارت
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هزینه های حج تمتع با توجه به شرایط کشور میزبان مانند افزایش 15 درصدی مالیات بر ارزش افزوده ، دارای رشد فزاینده ای می شد گفت: با توجه به بررسی های انجام شده و اقدامات به موقع سازمان حج و زیارت توانستیم از تحمیل هزینه های زیاد به حجاج جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه متوسط هزینه حج تمتع امسال ۳۷ میلیون تومان است، گفت: تخصیص 2 میلیون و 400 هزار تومان از سوی بانک ملی به حجاج امسال، همکاری سازمان هواپیمایی در تامین بلیت های رفت و برگشت و برنامه ریزی های به موقع موجب جلوگیری از افزایش هزینه ها شده است.
حسینی تصریح کرد: همکاری و همراهی سازمان هواپیمایی بسیار موثر بوده چرا که هزینه های پرواز به عربستان 16 میلیون تمام می شد که این مبلغ برای حجاج امسال کمتر 8 میلیون تمام می شود.
-متوسط قیمت حج 1401 اعلام شد
رئیس سازمان حج و زیارت حداقل قیمت کاروان های حج امسال را ۳۴ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان و حداکثر قیمت را ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: زائران فقط باید مابه التفاوت قیمت ها را بپردازند که البته بخشی از آنها 35 میلیون را پرداخته اند که در صورت ثبت نام در کاروانهای با حداقل قیمت، مابقی پول به آنها عودت خواهد شد.
-آغاز نام نویسی در کاروان ها و ثبت نام نهایی حج 1401 از فردا
وی با اشاره به اینکه متقاضیان حج تمتع 1401 باید هر چه سریعتر در سامانه ذکر شده با نام «رزرو» به آدرس tamatoreserve.haj.ir نام نویسی نهایی کرده و کاروان خود را انتخاب کنند گفت: دارندگان فیش حج تمتع تا 22 خرداد ماه سال 86 که در سال 99 نیز ثبت نام اولیه کرده و وجوه خود را واریز کرده اند باید هرچه سریعتر مبادرت به نام نویسی کنند در غیر این صورت سراغ اولویت‌های بعدی می‌رویم.
رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص تعداد متقاضیان بالای 65 سال که جزو 74 هزار نفر ثبت نامی سال 99 هستند گفت: حدود 22 هزار نفر جزو 65 سال به بالا هستند که امیدواریم در سالهای بعد به حج تمتع مشرف شوند و از این عزیزان می خواهیم انصراف ندهند و نوبت خود را محفوظ نگه دارند چراکه اگر انصراف بدهند و پول را پس بگیرند با توجه به نرخ ارز نمی‌دانیم‌ هزینه حج در سنوات بعدی برای آنها چقدر می‌شود.
حسینی با بیان اینکه هیچ سهمیه‌ای به نهاد و سازمان خاصی اختصاص نمی‌یابد ،تصریح کرد: فقط طبق قانون مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران ۵ تا ۱۰ درصد سهمیه دارد که باید بر اساس این سهمیه امسال ۳ هزار و ۹۰۰ نفر اختصاص پیدا می‌کرد که در نهایت این سهمیه نیز به یک هزار و ۹۰۰ نفر رسید که البته این عزیزان نیز هزینه حج را سال ۹۹ همانند سایر مشمولان پرداخت کرده اند.
وی با اشاره به قراردادهای خدمات حج تمتع سال جاری، گفت: ویزای عوامل ما هنوز صادر نشده اما با این وجود از طریق وبیناری برخی از هتل‌ها اجاره شده است و مشکلی در خدمات به زوار نداریم.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام زائران حج تمتع از ۲۳ خرداد آغاز می‌شود و‌عملیات حج تمتع نیز 7 مردادماه به پایان می‌رسد، گفت: سازمان هواپیمایی همراهی بسیار خوبی با ما داشته که جای قدردانی دارد.
- پروازهای حج از 19 ایستگاه پروازی
حسینی با اشاره به اینکه نخستین اعزام کاروان حجاج از تهران انجام می‌شود، افزود: امسال حجاج‌ در ۲۸۰ کاروان با ظرفیت های ۸۵، ۱۱۵، ۱۳۵ و ۱۶۰ نفر به مدت ۲۵ تا ۳۰ روز به سرزمین وحی مشرف شده و روند انتقال زائران بیت الله الحرام از ۱۹ ایستگاه پروازی انجام می‌شود.
وی همچنین به رایزنی های صورت گرفته با وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر لغو شرط بالای 65 و جابجایی این شرط با شرط استطاعت جسمی اشاره کرد و گفت: همچنین موضوع افزایش ظرفیت اعزام حجاج را مطرح کرده ایم که پاسخی دریافت نکرده ایم.
رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص ارز مسافرتی نیز گفت: حدود 200 یورو ارز مسافرتی با نرخ اعلامی بانک مرکزی در اختیار حجاج امسال قرار می گیرد.
وی همچنین به حجاج کشورمان توصیه کرد که سوغات خود را در داخل کشور تهیه نمایند تا به نوعی حمایت از تولید ملی صورت گرفته باشد.
-راه اندازی عمره منوط به حمایت های کنسولی از زائران
رئیس سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص موضوع عمره گفت: حدود 5 میلیون و 800 هزار نفر در نوبت عمره قراردارند که از سرگیری آن منوط به حمایت های کنسولی از زائران کشورمان است که امیدواریم در صورت فراهم شدن شرایط این اعزام ها با توجه به درخواست متقاضیان انجام بگیرد.
-از سرگیری سفرهای زمینی در گرو موافقت مسئولان عراقی
حسینی همچنین به سفر اخیرش به عراق اشاره کرد و گفت: در این سفر مذاکرات خوبی با مسئولان عراق داشتیم و طرف عراقی هم از برقراری سفرهای زمینی استقبال کرد. اما ما از طرف عراقی خواستیم مرز زمینی با لغو‌ویزا بازگشایی شود تا زائران عتبات همچون سفرهای هوایی که بدون روادید به عراق سفر می‌کنند، بتوانند بدون روادید به طور زمینی هم عازم‌ عراق شوند که امیدواریم گشایش هایی از طرف مقابل انجام گیرد؛ قطعا بازگشایی مرزهای زمینی در کاهش هزینه ها و استقبال بیشتر متقاضیان تاثیر گذار خواهد بود.
دکتر اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز توضیحاتی را در خصوص ضرورت سرعت عمل در ثبت نام نهایی در سامانه رزرو بیان کرد.
وی نیز در این جلسه با بیان جزییاتی در خصوص خدمات پزشکی و درمانی به آخرین برنامه ریزی ها در سرعت بخشی عملیات اجرایی حج اشاره نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت متن کامل اطلاعیه سازمان حج و زیارت به شرح ذیل می باشد؛
با استعانت از خداوند متعال و ائمه معصومین(ع) از آنجا که در آستانه برگزاری مراسم حج تمتع می‌باشیم، بدینوسیله به اطلاع متقاضیان تشرف به حج تمتع سال 1401 از بین ثبت نامی های کاروان های حج سال 1399 که وجوه مربوطه را پرداخت کرده‌ و تاکنون انصراف نداده‌اند، لیکن به واسطه عدم برگزاری حج دردوسال اخیر موفق به تشرف نشدند، می رساند؛ مشروط به داشتن شرایط ذیل می توانند از ساعت 10 صبح روز یکشنبه 18/2/1401 با مراجعه به سامانه: tamatoreserve.haj.ir نسبت به انتخاب کاروان و ادامه مراحل ثبت نام اقدام لازم را معمول نمایند.

1- متولدین تاریخ 10/4/1336 و پس از آن(افراد کمتر از 65 سال)

2- افرادیکه که نسبت به تزریق حداقل دو دوز واکسن در مقابل با کویید 19 اقدام نموده‌اند، مشروط به اینکه تا قبل از اعزام نسبت به تزریق دوز سوم واکسن خود اقدام نمایند.
3- افرادیکه که تاریخ ودیعه‌گذاری بانکی آنها(ثبت نام اولیه در بانک ملی) مربوط به تاریخ 22/3/1386 و قبل از آن باشد./

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت

کلمات راهنما: فیش حج, ثبت نام کاروان حج تمتع, ثبت نام تمتع

علت افزایش هزینه های حج تمتع سال 1401

فیشحج بزرگترین سایت خریدفروش فیش مکه در استان تهران و در تمام شهرستان های ایران -رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس مصوبه سازمان کنفرانس اسلامی، سهمیه هر کشور برای حج، یک هزارم جمعیت آن کشور است که سهم ایران ۸۵ هزار نفر می‌شود. سید صادق حسینی گفت: در حج سال ۹۹ حدود ۷۴ هزار نفر ثبت نام کردند که برخی از آن‌ها مبلغ کامل هزینه سفر که ۳۵ میلیون تومان بود پرداخت کرده‌اند و برخی ۲۵ میلیون تومان واریز کردند.

علت افزایش هزینه های حج تمتع سال 1401
به گفته حسینی، تلاش کردیم هزینه سفر حج افزایش پیدا نکند، اما مالیات برارزش افزوده در عربستان ۱۵ درصد افزایش یافته و باید این ارزش افزوده پرداخت شود و با مساعدت بانک ملی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به هر زائر پرداخت شد. او گفت: هزینه بلیت سفر به عربستان برای زائران ۸ میلیون تومان تعیین شد و این رقم نصف رقمی است که ایرلاین‌های خارجی و عربستان از مسافران دریافت می‌کنند؛ بنابراین رقم نهایی هزینه سفر حج به حدود ۳۷ میلیون تومان رسیده است.
بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت تاریخ آغاز اعزام زائران، ۱۵ ذیقعده برابر با ۲۴ خرداد است. در این تاریخ مناسک حج تمتع ۱۴۰۱ آغاز و ۲۹ ذیحجه مصادف با ۷ مرداد ماه به پایان می‌رسد./

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

نکته مهم : زائر مهم حج تمتع سال 1401 لطفا فقط اخبار سایت سازمان حج و زیارت را دنبال بفرمائید و به سایر سایت ها توجه نکنید تنها منبع موثق وب سایت سازمان می باشد. به سخنان دلالان حج نیز فقط شنونده باشید و مسیر ضحیح را خودتان انتخاب کنید چرا که خدا زائر واقعی می خواهد از اینکه به شما می گوییم لبیک الهم لبیک

کلمات مرتبط با خیر فوری سازمان حج و زیارت: فیش حج, قیمت فیش حج تمتع 1401, علت هزینه اضافی حج تمتع 1401

ثبت نام به کاروان حج تمتع سال 1401 از نیمه دوم اردیبهشت ما امسال

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت آقای اکبر رضایی گفت: ۱۵ ذیقعده برابر با ۲۵ خرداد زمان آغاز عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ و ۲۹ ذیحجه مصادف با ۷ مرداد پایان زمان عملیات حج تمتع است. به گفته معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت، سهمیه نهایی حج از تخصیص سهمیه استانی و تعیین تعداد کاروان‌های هر استان تعیین شده است و تعداد افراد مشمول تشرف با توجه به سن اعلامی در سامانه مسار (سن زیر ۶۵ سال) و حفظ وضعیت ثبت نام در سال ۹۹ مشخص شده است.
او گفت: واکسیناسیون حجاج برای ورود به کشور عربستان الزامی است و براساس اطلاعات وزارت بهداشت شماری از واجدین شرایط ثبت نام یا واکسن کرونا تزریق نکرده و یا یک دوز آن را تزریق کرده‌اند که تا شرط واکسن را کامل نکنند، امکان رزرو کاروان ندارند./

ثبت نام به کاروان حج تمتع سال 1401 از نیمه دوم اردیبهشت ما امسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات مرتبط با خبر درج شده در بزرگترین سایت اطلاع رسانی حج عمره و تمتع: فیش حج, ثبت نام کاروان تمتع سال 1401 ,ثبت نام کاروان حج تمتع سال 1401

 

استعلام اولویت عمره ملت

بر اساس قرعه کشی سفر عمره مفرده در تاريخ 90/10/28  نتیجه قرعه كشی اولویت های 301 الی 600 بیا استفاده از لینک درج شده است هم چنین نکته مهم آنست که 300 اولویت اول مربوط به ثبت نام شدگان سال 1387 است بنابراین علاوه بر اولویت های جدید، 300 اولویت اول مربوط به ثبت نام شدگان سال 1387 نیز قابل نمایش است.

نکات مهم اعلام نتایج قبوض عمره مفرده:

  • قرعه کشى براساس شماره گروه ها بوده است، بنابراین برنده شدن يک نفر از يک اولویت به معنى انتخاب شدن تمام دارندگان آن اولویت است.
  • زمان تشرف و ساير اطلاعات براى پذيرفته شدگان قبض حج عمره  از طرف سازمان حج و زيارت خواهد بود.
  • ثبت نام شدگان در صورت تمايل قادر خواهند بود نسبت به انصراف از ثبت نام و برداشت مبلغ از حساب حج عمره خود اقدام نمايند.

بسیار مهم و قابل توجه:: بديهى است برداشت مبلغ وديعه و انصراف از ثبت نام به حج عمره با از بين رفتن اولويت هاى موجود براى انصراف دهنده بوده و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب مى نمايد.

آدرس درج شده متن زیر را کپی کرده و وارد در مرورگر سیستم یا گوشی خود وارد نمایید

تا صفحه سایت قرعه کشی قبض حج عمره دیده شود:

http://haj.bankmellat.ir/haj

 

 

استعلام اولویت عمره ملت

کلمات راهنما: فیش حج عمره, استعلام اولویت عمره ملت, استعلام اولویت فیش عمره ملت, استعلام اولویت فیش حج عمره ملت

اخبار گشایش حج تمتع سال 1401 از زبان رئیس سازمان حج و زیارت

خریدار و فروشنده واقعی فقط در سایت فیشحج.com درج اخبار صحیح و درست از حج سال هزار وچهارصد و یک - رئیس سازمان حج و زیارت گفت: کمیسیون‌ها و کمیته‌هایی برای حج تمتع تشکیل شده است و احکام لازم صادر شده که نشان دهنده برنامه ریزی کامل دراین حوزه است. سید صادق حسینی گفت: طی هفته‌های گذشته تعدادی از وزرای حج و زیارت کشور‌های اسلامی بابت گفت‌وگو برای حج تمتع به عربستان دعوت شدند، اما درباره سهمیه حضور زائران صحبتی نشده است، در مجموع شواهد و قرائن نشان دهنده برگزاری حج تمتع ۱۴۰۱ خواهد بود.

اخبار گشایش حج تمتع سال 1401 از زبان رئیس سازمان حج و زیارت
به گفته رئیس سازمان حج و زیارت، ظاهرا درصد تخصیصی بابت سهمیه کشور‌ها نیز براساس شیوع کرونا در کشور‌های اسلامی است یعنی مبنا میزان مبتلایان براساس آمار اعلامی از سازمان بهداشت جهانی خواهد بود.
او گفت: باتوجه به اینکه حدود ۶ میلیون نفر از هموطنان در نوبت اعزام عمره هستند و این سفر زیارتی از سال ۹۴ تعطیل شده است، پیگیری‌های لازم از سوی سازمان و بعثه مقام معظم رهبری انجام می‌گیرد تا گشایشی در این راستا صورت گیرد./

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات مرتبط با خبر درجی در بخش سایت فیشحج : فیش حج, تمتع سال 1401, اخبار تمتع سال 1401

شروع اولین گروه زائران ایرانی به کشور سوریه از هفته آینده

سایت فیشحج خبر میدهد ، علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس هماهنگی‌ها، نخستین گروه از زائران ایرانی پس از یک وقفه چند ساله، هفته آینده به سوریه اعزام خواهد شد.
وی گفت: چرخه جدید اعزام زایران ایرانی به سوریه پس از اعلام موافقت طرف سوری به نمایندگی سیاسی کشورمان در دمشق از هفته آینده فعال خواهد شد. وی در ادامه این نشست در خصوص حج ۱۴۰۱ و دیدار‌های وزیر حج و عمره عربستان با مسئولان برخی کشور‌های اسلامی اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی، آمادگی در قالب سناریو‌های احتمالی را در دستور کار خود قرار داده و در حوزه اجرا در حال برنامه ریزی و پیگیری هستیم.

شروع اولین گروه زائران ایرانی به کشور سوریه از هفته آینده
نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در ادامه این نشست با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و پیام‌های دو سال گذشته در مورد حج در برنامه ریزی‌های این سازمان و بعثه ابراز امیدواری کرد که حج آینده با اتخاذ تدابیر مناسب از طرف کشور میزبان با مشارکت زایران سایر کشور‌ها برگزار شود. حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب لزوم توجه به بهداشت در کنار تغذیه و تدارکات را یادآور شد و از برگزارکنندگان این همایش خواست که کارگروهی متشکل از دست اندرکاران امور تغذیه و تدارکات در سفر‌های حج، عمره و اعتاب مقدسه و اساتید و متخصصان علمی و دانشگاهی برای بیان و انتقال تجارب تشکیل شود./

تنها سایت معتبر در تورهای سوریه سازمان حج و زیارت می باشد لطفا به سایر موارد توجه ننماید. لطفا هر سوالی در این زمینه دارید فقط با شماره های زیر تماس بگیرید:

آژانس هواپیمایی بسطام سیر

09121791336
02166196016

آژانس هواپیمایی بسطامیان آریا
09121777029
02144266322

 

آژانس هواپیمایی بسطام سفر
09121781434

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلمات کلیدی مربوط به خبر: فیش حج, قیمت تور سوریه, اخبار تور سوریه

 

گام اول حج تمتع سال 1401 کلیک خورد

سایت فیشحج.com به نقل از معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت اکبر رضایی اعلام کرد: از آنجا که از ماهها قبل برنامه ریزی های حج تمتع آغاز می گردد به همین منظور متناسب با دستورالعمل های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درخصوص انجام واکسیناسیون حجاج ، دستورالعملی صادر شد و توصیه گردید افرادی که مشمول دریافت دوز سوم واکسن کرونا می باشند نیز از واکسن آسترازنکا تزریق شود. وی درباره این دستورالعمل و تصمیمی که برای واکسن زائران با توجه به مقررات جدید عربستان گرفته شده است،اظهار کرد: پیرو دستورالعمل وزارت بهداشت درباره تزریق واکسن افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، سازمان حج و زیارت نیز اعلام کرد با توجه به این‌که هنوز وضعیت حج و همچنین تاریخ مذاکرات حج ایران و عربستان مشخص نشده است، مدیران حج و زیارت استانها و مدیران کاروانها به افرادی که قبلا برای حج ثبت‌نام کرده‌اند و در نوبت تشرف هستند و از طرفی، مشمول فراخوان وزارت بهداشت می‌شوند، برای دُز سوم یا همان یادآور از واکسنی استفاده کنند که مورد تایید وزارت بهداشت عربستان است.

گام اول حج تمتع سال 1401 کلیک خورد

وی همچنین گفت:از آنجایی که سهیمه حج آینده هنوز معلوم نشده و ما نمی‌دانیم چه تعداد از آن افراد قرار است به حج اعزام شوند و دارای فیش حج هستند، بنابراین توصیه کردیم حالا که تزریق دز سوم در کشور برای یک‌سری از گروه‌های سنی آغاز شده است، ‌ در زمان تزریق دُز سوم واکسن کووید حتما دستورالعمل های اعلامی از سوی کشور میزبان را مدنظر قرار دهند. رضایی اضافه کرد: برای افرادی هم که به لحاظ زمانی هنوز امکان دریافت دُز سوم را ندارند، با هماهنگی وزارت بهداشت در آینده برنامه‌ریزی می‌کنیم.

در دستورالعملی که به دست کارگزاران و آژانس‌های زیارتی رسیده، آمده است: «از آن‌جا که برنامه‌ریزی عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ در دستور کار سازمان حج و زیارت است و یکی از مواردی که به‌طور ویژه مدنظر است، موضوع واکسیناسیون کرونا آن هم با درنظر گرفتن قوانین کشور عربستان است و براساس قوانین فعلی، ورود اتباع کشورهای مختف برای انجام مناسک حج تمتع و یا عمره مفرده مشروط به تزریق دو دز واکسن از واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت این کشور است و از آن‌جا که بسیاری از مردم کشورهای مختلف، از جمله ایران در برنامه واکسیناسیون سراسری خود از واکسن های مختلف استفاده می‌کنند، بر همین اساس دولت عربستان ورود به این کشور را برای این دسته از افراد به تزریق دُز یادآور از واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت خود منوط کرده است. نظر به این‌که از واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور میزبان، واکسن «آسترازنکا»، در سبد واکسیناسیون کشورمان است؛ لذا موارد زیر برای اقدام لازم و آگاهی‌بخشی شایسته به ثبت‌نام‌شدگان و متقاضیان سفر حج ابلاغ می‌شود:

افرادی که در برنامه واکسیناسیون کشوری هر دو دُز واکسن خود را از واکسن «آسترازنکا» تزریق کرده‌اند، به اقدام خاصی نیاز ندارند و مطابق دستورالعملی که در این خصوص ابلاغ خواهد شد، اقدام می‌کنند. به افرادی که دو دُز واکسن خود را از سایر واکسن‌ها دریافت کرده‌اند و در حال حاضر جزو گروهی هستند که در فراخوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گروه‌های مشمول دریافت دُز یادآور هستند، توصیه می‌شود تا دُز یادآور را از واکسن «آسترازنکا» مطابق با شرایط اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت، تزریق کنند. به منظور پیش‌بینی تأمین واکسن مورد نیاز برای افرادی که تا فروردین ۱۴۰۱ مشمول دریافت دُز یادآور نمی‌شوند با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکاتبه شده است تا این دسته از افراد بتوانند در فروردین‌ماه سال آینده دُز سوم واکسن خود را از واکسن آسترازنکا تزریق کنند. مدیران حج و زیارت همچنین از مدیران کاروان حج خواسته‌اند از هم‌اکنون نسبت به اطلاع‌رسانی به متقاضیان حج تمتع ۱۴۰۱ اقدام کنند تا با درنظر گرفتن شرایط اعلام‌شده و در فرصت مناسب به ایمن‌سازی خود در مقابل بیماری کووید اقدام کنند. در این دستورالعمل همچنین یادآور شده است: اعزام متقاضیان حج تمتع در سال آینده به امضای تفاهم‌نامه بین سازمان حج و زیارت و وزارت حج و عمره عربستان و به میزان سهمیه مورد توافق و مطابق تعلیمات ابلاغی از سوی وزارت حج و عمره این کشور منوط خواهد بود.»/

منبع: سایت سازمان حج و زیارت

 

کلمات کلیدی: فیش حج, فیش حج تمتع 1401, خرید و فروش فیش حج تمتع 1401

اولین کاروان حجاج خارجی به عربستان وارد خانه خدا می شوند

سایت فیشحج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان می نویسد : وضعیت اعزام کاروان های خارجی در سال هزاروچهارصد مشخص گردیده است ایران همچنان در صف انتطار خواهد بود. بعد از دو سال از اعمال محدودیت‌های کرونایی در عربستان و انحصاری شدن مراسم حج و عمره امروز اولین کاروان حجاج خارجی وارد عربستان شد. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، بعد از دو سال از اعمال محدودیت‌های کرونایی در عربستان و انحصاری شدن مراسم حج و عمره برای سعودی‌ها، اولین کاروان حجاج خارجی امروز وارد فرودگاه بین‌المللی «محمد بن عبدالعزیز» شهر مدینه شد.

اولین کاروان حجاج خارجی به عربستان وارد خانه خدا می شوند + حج 1400

منابع محلی در این خصوص گفتند: یک برنامه جامع و یکپارچه برای ارائه خدمات به حجاج با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است. این منابع اضافه کردند: ورود این حجاج به راحتی و به سهولت با استفاده از جدیدترین دستگاه‌های فنی انجام شده است.
منابع رسانه‌ای اعلام کردند این کاروان از سوی مصر و دو کشور عربی دیگر به عربستان رسیده است. پیش از این با انتقادات کشور‌های اسلامی از مقامات ریاض که حج و عمره را به شهروندان سعودی منحصر کرده‌ بودند، عربستان اعلام کرد بزودی و از تاریخ ۱۰ اوت (۱۹ مرداد) میزبان ۲۰ هزار عمره‌گزار از داخل و خارج از این کشور خواهد بود. «هشام سعید» سخنگوی وزارت حج و عمره عربستان ضمن اعلام این خبر گفت: زائران تحت تدابیر بهداشتی به زیارت مکه مکرمه و مدینه منوره خواهند رفت و به تدریج تلاش خواهد شد تا تعداد حجاج در مراحل بعدی افزایش یابد. با شروع همه‌گیری ویروس کرونا عربستان از ورود حجاج خارجی به خاک خود ممانعت کرده و دو سال پیاپی مسلمان خارج از عربستان اجازه به جا آوردن حج واجب و عمره را نداشتند./

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

کلمات کلیدی: فیش حج, کاروان حج سال 1400, ثبت نام جدید حج تمتع 1400

 

کانال تلگرام فیش حج عمره و تمتع (واجب)

 

خرید و فروش معتبر فیش حج عمره و تمتع در سراسر کشور

شماره تلفن خط ویژه دفتر تهران: 77325458

شماره مدیریت :  09128406365 حاج اویسی

سایت فیش حج سایت فیش حج

ثبت آگهی فیش حج با پیامک SMS

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت فیش حج، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش به همراه تعداد فیش، نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی و شهر) را به شماره 09191168763 پیامک بفرستید، توجه داشته باشید آگهی بدون موارد بالا در سایت ثبت نمی شود.

درج آگهی در سایت فیش حج رایگان است.

حذف آگهی از سایت فیش حج

برای حذف آگهی از سایت فیش حج، با همان شماره ای که آگهی را ثبت کرده اید، عدد 2 با نام و نام خانوادگی درج شده در سایت را به شماره 09191168763 پیامک کنید و یا با شماره 09123952536 تماس بگیرید.